Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Trzy nowe radiotelefony lotnicze w ofercie CON-SPARK

 

W ofercie firmy CON-SPARK, gdyńskiego dystrybutora radiotelefonów, pojawiły się trzy modele ręcznych radiotelefonów lotniczych marki Yaesu: FTA-550 Pro-X, FTA-550L Pro-X i FTA-750L Spirit, posiadające wbudowany wyświetlacz nawigacji ILS oraz VOR. Urządzenia trafią do sprzedaży w przyszłym miesiącu.

 

Radiotelefony Yaesu FTA-550 i FTA-750

 

Radiotelefony pracują w paśmie lotniczym (118–136,975 MHz) z odstępami międzykanałowymi 25 kHz i 8,33 kHz, mają moc nadawczą 5 W (PEP) i antenę ze złączem BNC. Wyposażono je w pełną, podświetlaną klawiaturę numeryczną i duży wyświetlacz matrycowy o przekątnej 2,4”, na którym oprócz zaprogramowanych częstotliwości (do 200) wraz z alfanumerycznymi opisami mogą być wyświetlane odczyty z lotniczych urządzeń nawigacyjnych ILS i VOR. Ponadto radiotelefony posiadają obudowę o stopniu ochrony IPX5 i głośnik o mocy 0,8 W.

 

Różnica pomiędzy modelami FTA-550 Pro-X, FTA-550L Pro-X polega na rodzaju zasilania — ten pierwszy zasilany jest sześcioma bateriami AA, natomiast drugi można również wyposażyć w pakiet akumulatorów Li-ion o pojemności 1800 mAh i napięciu znamionowym 7,4 V. Radiotelefon FTA-750L Spirit posiada dodatkowo odbiornik systemu geolokalizacji GPS i wyświetla aktualną pozycję (kurs i odległość) względem punktów nawigacyjnych. Możliwe jest również automatyczne zapisywanie koordynatów GPS do pamięci i późniejsze odczytywanie ich przy pomocy specjalnego oprogramowania PC.

 

Ceny radiotelefonów FTA-550 Pro-X, FTA-550L Pro-X i FTA-750L Spirit wynoszą odpowiednio 995, 1295 i 1595 zł brutto.

 

Źródło: yaesu.pl

 

O firmie CON-SPARK  Sp. z o.o. (conspark.com.pl)

cons-park-logoP.D.H CON-SPARK istnieje na rynku od 1989 roku. Firma ma swoją siedzibę w jednym z najbardziej reprezentacyjnych miejsc Gdyni – na końcu Skweru Kościuszki — skąd rozpościera się wspaniały widok na Zatokę Gdańską oraz Półwysep Helski. Jest partnerem Motoroli, dystrybutorem amatorskiego sprzętu Yaesu i profesjonalnych rozwiązań marki Vertex Standard. Oferuje również profesjonalny serwis sprzętu amatorskiego i profesjonalnego. Firma CON-SPARK znana jest z wielu innowacyjnych rozwiązań – m.in.  produkcji stacji bazowych VX-4000V-PL dla polskiej Policji.