Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Powstaje system Alarmowego SMS

 

Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji opublikowała pismo wystosowane do ministra administracji i cyfryzacji Rafała Trzaskowskiego w sprawie organizacji systemu Alarmowego SMS. Izba proponuje zbudowanie prostego, zintegrowanego systemu do obsługi alarmowych powiadomień tekstowych.

 

alaramowy-SOS-sms
Konieczność organizacji systemu do przekazywania SMS na numery alarmowe wprowadziła pod koniec ubiegłego roku ustawa o systemie powiadamiania ratunkowego. Nakłada ona na dostawców publicznie dostępnych usług telekomunikacyjnych obowiązek przekazywania na numery alarmowe, obok połączeń głosowych, także krótkich wiadomości tekstowych, o ile umowa z klientem przewiduje taką formę komunikacji. Obowiązek ten będzie realizowany przez operatorów od początku przyszłego roku.


PIIT proponuje, by operatorzy komórkowi (choć Orange oferuje także możliwość wysyłania SMS z telefonu stacjonarnego) transferowali wiadomości alarmowe do jednego, dedykowanego centrum powiadamiania ratunkowego (CPR), którego pracownicy zajmowaliby się filtrowaniem i dalszą dystrybucją zgłoszeń do właściwych kompetencyjnie i terytorialnie służb. W praktyce oznaczałoby połączenie bezpiecznymi, liniowymi połączeniami centrum SMS operatorów z wybranym centrum powiadamiania.


PIIT proponuje, aby w pracach nad systemem alarmowego SMS przewidzieć również obsługę systemu powiadamiania o wypadkach drogowych eCall, który może zacząć działać od końca przyszłego roku.

 

Źródło: telko.in