Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

System DMR ATEX dla kopalni w ofercie Tranz-Tel

 

Od lutego br. firma Tranz-Tel – specjalizująca się w dostarczaniu bezprzewodowych systemów łączności radiowej dla górnictwa – oferuje cyfrowy radiotelefon DMR TTR-100 z dopuszczeniem ATEX do stosowania w podziemnych zakładach górniczych. TTR-100 jest elementem iskrobezpiecznego systemu łączności bezprzewodowej MCA-1000digi, którego powstanie oznacza wprowadzenie technologii cyfrowej do istniejących już rozwiązań analogowych pracujących w
kopalniach. Jest on rozwinięciem analogowego systemu MCA-1000, który w chwili obecnej pracuje na 12 obiektach górniczych w Polsce.

 

 underground

 

Oferowane urządzenie zbudowane jest w oparciu o moduł radiowy radiotelefonu Hytera PD785. Radiotelefon TTR-100 wraz z bezprzewodowym systemem MCA-1000digi pozwala na wykorzystanie wszystkich cech i funkcji dostępnych w systemach DMR, łącząc je z technologią transmisji sygnałów radiowych w oparciu o właściwości kabla cieknącego LF (ang. leaky feeder). Jest to kabel koncentryczny o specjalnej konstrukcji, który przy zapewnieniu dopasowania falowego oraz niskiej tłumienności umożliwia wypromieniowanie energii pola elektromagnetycznego na zewnątrz. W uproszczeniu można przyjąć, że jest to kabel koncentryczny ekranowany o bardzo słabym poziomie ekranowania.

 

budowa-kabla-promieniujacego

Kabel LF stanowi w środowisku podziemnym rodzaj długiej, rozwiniętej anteny poprowadzonej poprzez wszystkie obszary, w których wymagane jest zapewnienie łączności radiowej. Ta specyficzna instalacja antenowa współpracuje z innymi urządzeniami systemu łączności. Z uwagi na tłumienność kabla LF należy zapewnić regenerację sygnału na trasie jego przebiegu. Realizuje się to za pomocą wzmacniaczy liniowych w.cz. wpiętych bezpośrednio w linię kablową. Selektywne wzmacniacze dwukierunkowe – zasilane z kabla LF – zapewniają odpowiednie wzmocnienie sygnału radiowego. Infrastrukturę taką można uzupełnić o rozgałęźniki, które pozwalają na pokrycie instalacją nawet skomplikowanych układów wyrobisk.


Radiotelefon TTR-100 jest doskonałym narzędziem dla kopalnianych służb dozoru, dla przewozu i transportu, dla robót szybowych oraz ratownictwa górniczego, także w trybie pracy bezpośredniej z pominięciem infrastruktury systemu MCA. Szeroka gama akcesoriów dodatkowych – takich jak mikrofonogłośniki, kostne zestawy podkaskowe, zestawy z ochronnikami słuchu – pozwala zaspokoić potrzeby najbardziej wymagających klientów. Całkowicie nowa konstrukcja akumulatora radiotelefonu umożliwia jego wymianę w strefie zagrożenia wybuchem metanu lub pyłu węglowego.

 

Kliknij aby powiększyć: Elementy i struktura systemu MCA-1000digi


Radiotelefon TTR-100 posiada cechę ATEX I M1 ia I Ma, co umożliwia jego stosowanie w zagrożonych wybuchem rejonach o dowolnej koncentracji metanu lub pyłu węglowego, a po ograniczeniu jego mocy wyjściowej do 0,5 W także w rejonach prowadzenia robót strzałowych.


Wszystkie elementy infrastruktury opartej na kablu cieknącym LF są produkcji firmy Tranz-Tel i posiadają dopuszczenie ATEX. System jest zasilany z iskrobezpiecznego zasilacza buforowanego zapewniającego jego pracę przez około 8 godzin po zaniku napięcia zasilania. Centrala systemu MCA-1000digi zbudowana jest w oparciu o przemienniki Hytera RD985 i zapewnia pracę zarówno w klasycznym trybie analogowym, jak i w trybie cyfrowym DMR.

 

Źródło: Tranz-Tel sp. z o.o.


O firmie Tranz-Tel (www.tranztel.com.pl)
tranz-tel-logoFirma Tranz-Tel sp. z o.o. jest polską spółką działającą od roku 1990. Oferuje ona kompleksowe rozwiązania teleinformatyczne i radiokomunikacyjne. Dostarcza także urządzenia dla branży wydobywczej dopuszczone do stosowania w podziemnych zakładach górniczych ze szczególnym uwzględnieniem zgodności z dyrektywą ATEX. Firma specjalizuje się w dostawach systemów łączności bezprzewodowej, systemów wspomagania kierowania akcjami ratowniczymi oraz systemów lokalizacji i identyfikacji osób w wyrobiskach podziemnych.