Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

PMR CDMA produktem roku 2012 według Świata Telekomunikacji

 

6 marca br. podczas Wielkiej Gali Polskiej Gospodarki zorganizowanej w trakcie Polskiego Kongresu Gospodarczego Polkomtel SA wyróżniony został nagrodami branżowymi – Złotymi Antenami Świata Telekomunikacji 2012, które laureatom wręczyła Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, Magdalena Gaj.

 

Polkomtel-CDMA-ZTE-G830.jpg

W kategorii Wydarzenie Roku za największą transakcję na polskim rynku telekomunikacyjnym i konsekwentne budowanie grupy telekomunikacyjnej oraz wizję i wyobraźnię zmieniającą świat Złotą Antenę Świata Telekomunikacji 2012 otrzymał Prezes Zygmunt Solorz-Żak za zakup Polkomtela.

 

Polkomtel SA otrzymał Złote Anteny Świata Telekomunikacji 2012 w kategoriach Produkt Roku oraz Usługa Roku.

Za Produkt Roku uznano PMR CDMA jako rozwiązanie mobilne dla biznesu. System Cyfrowej Łączności Dyspozytorskiej (PMR CDMA) to kompleksowe rozwiązanie trankingowe, całkowicie niezależne od publicznej sieci GSM/UMTS, dostępne w Polsce wyłącznie w sieci Plus. Cechy użytkowe systemu czynią go idealnie dostosowanym pod względem jakości i niezawodności do potrzeb najbardziej wymagających klientów instytucjonalnych i biznesowych.

 

W kategorii Usługa Roku wyróżniono Polkomtel wspólnie z Cyfrowym Polsatem wyróżniony wdrożenie najnowszej na świecie technologii transmisji danych LTE 1800, dzięki której prędkości w mobilnym internecie wynoszą już do 100 megabitów na sekundę. Polkomtel SA otrzymał także wyróżnienie w kategorii Kampania Promocyjna Roku za kampanię „Daj o Siebie zadbać”.

 

Polkomtel w roku 201o przejął firmę Nordisk, która była właścicielem systemu łączności trankingowej opartego o rozwiązanie  GoTa (ang. Global Open Trunking Architecture). Dostawcą tego rozwiązania jest chiński gigant telekomunikacyjny, firma ZTE. Interfejs radiowy tego systemu oparty jest o standard szerokopasmowy CDMA2000, z rozpraszaniem widma radiowego. Oprócz usług głosowych PTT, Polkomtel oferuje też szybką transmisję danych EV-DO Rev. A, która pozwala osiągnąć transfer na poziomie 3,1 Mb/s.

 

Istotnym mankamentem całego rozwiązania jest bardzo niewielka dostępność terminali radiowych PTT oraz transmisji danych. Jedynym producentem radiotelefonów trankingowych jest właśnie ZTE (na zdjęciu powyżej radiotelefon ZTE GoTa G830).

 

Źródło: wp.pl