Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

(VIDEO) Najnowocześniejszy system dyspozytorski ratownictwa medycznego w Olsztynie

 

Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie wykorzystuje w codziennej pracy najnowocześniejszy w Polsce system dyspozytorski. Początki systemu sięgają maja 2008 roku, kiedy firma PROFKOM wdrożyła dyspozytorski system wspomagania decyzji, (SWD ST firmy Abakus) oraz terminale statusów Platan z lokalizacją i transmisją danych przekazywanych pomiędzy karetkami i dyspozytornią.

 

Następnie dyrektor WSPR Olsztyn Marek Myszkowski podjął decyzję o wyposażeniu karetek w terminale statusów oraz cyfrowe radiotelefony MOTOROLA. Było to pierwsze wdrożenie platformy MOTOTRBO w sektorze ratownictwa medycznego w Polsce. Zespoły wyjazdowe zostały wyposażone w system wyświetlania alarmów DWA oraz pagery cyfrowe marki digitex, które umożliwiają jednoczesne powiadomienie wszystkich członków zespołu karetki o wyjeździe, niezależnie od miejsca przebywania.

 

Dzięki połączeniu systemu wspomagania decyzji Abakus SWD ST z platformą lokalizacji osób dzwoniących i serwerem współrzędnych punktów adresowych uzyskano najwyższy poziom bezpieczeństwa w zarządzaniu ratownictwem medycznym na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

 

Zachęcamy do obejrzenia poniższego video z wdrożenia systemu w WSPR w Olsztynie.

Produkcja RadioTech.pl Mariusz Waruszewski.

 

 

Źródło: PROFKOM

 

O firmie PROFKOM

PROFKOM - Profesjonalna Aparatura Radiokomunikacyjna  Olsztyn logoProfesjonalna Aparatura Radiokomunikacyjna PROFKOM jest firmą działającą od 1992 roku. Specjalizuje się w systemach łączności przewodowej i bezprzewodowej (telekomunikacja i radiokomunikacja). Wykonuje prace instalacyjne, w tym także wysokościowe. Kompleksowo dostarcza i wdraża do eksploatacji specjalistyczny sprzęt do systemów łączności. Wyposaża również Centra Powiadamiania Ratunkowego. Więcej o firmie na stronie: profkom.olsztyn.pl

 

O firmie ABAKUS Systemy Teleinformatyczne Sp. z o.o.

abakus-systemy-teleinformatyczne-logoFirma ABAKUS Systemy teleinformatyczne Sp. z o.o. od kilkunastu lat współpracuje ze służbami ratowniczymi na terenie całego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem Państwowej Straży Pożarnej oraz Ratownictwa Medycznego. Podstawowym profilem działalności firmy jest tworzenie i wdrażanie specjalistycznych systemów teleinformatycznych. www.abakus.net.pl

 

O firmie PLATAN Sp. z o.o. sp. k

Logo digitexPlatan Sp. z o.o. sp. k. jest właścicielem najbardziej znanej polskiej marki Zintegrowanych Systemów Ostrzegania i Alarmowania Ludności digitex®central telefonicznych oraz serwerów telekomunikacyjnych.  Produkty Platana to w całości polska myśl techniczna. Własne biura konstrukcyjne i kilkudziesięciu wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zakresu telekomunikacji, informatyki i elektroniki tworzy rozwiązania oparte na najnowszych światowych trendach i technologiach. Wszystkie produkty są elastycznie dostosowane do potrzeb i oczekiwań rynku. www.platan.pl