Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ruszył dialog techniczny TETRA w Energa-Operator

 

Potwierdziły się nasze przypuszczenia dotyczące wdrażania systemu TETRA dla spółki Energa-Operator, o której pisaliśmy już półtora roku temu na łamach naszego serwisu. Energa zaprosiła do udziału w dialogu technicznym TETRA, którego rezultatem będzie przetarg na dostawę i wdrożenie cyfrowego systemu łączności trankingowej TETRA na obszarze swojego działania.

 

Energa TETRA Operator logo dialog techniczny

Planowany system ma objąć swoim zasięgiem około 75 tys. km2 powierzchni północnej Polski (obszar działania Energa-Operator) i będzie się składał ze 130 stacji bazowych TETRA. Szacunkowa liczba radiotelefonów to 2000, zaś liczba modemów do komunikacji z łącznikami SCADA w perspektywie 7 lat ma wynieść 14 000 sztuk.

 

Zakres wykorzystywanej częstotliwości to: 415,1375 – 416,8875 MHz (w dół), 425,1375 – 426,8875 MHz (w górę). Szyfrowanie toru radiowego będzie się odbywać kluczem o długości 128 bitów.

 

Szacunkowy okres wdrożenia systemu to 3–5 lat od momentu podpisania umowy. Zgłoszenia do udziału w dialogu technicznym należy składać do dzisiaj.

 

Źródło: ENERGA-OPERATOR S.A., Tetraforum.pl