Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Integracja systemów łączności radiowej w WCZK w Białymstoku

 

W 2011 roku firma Nowatel Sp. z. o.o. zrealizowała wdrożenie systemu dyspozytorskiego dla WCZK (Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego) w Białymstoku. Cyfrowy radiotelefoniczny system łączności zarządzania kryzysowego Wojewody Podlaskiego składa się z czterech radiowych stacji bazowych zlokalizowanych w Suwałkach, Białymstoku, Łomży i Dziadkowicach. Stanowisko w Białymstoku zostało wyposażone w panel dyspozytorski Open RDS, służący do zarządzania systemem łączności radiowej. Realizuje on także funkcje retransmisyjne oraz rejestruje i archiwizuje wszystkie zdarzenia w systemie.

 

System umożliwia również łączność stacjonarną VoIP i telekonferencje, posiada funkcje takie, jak książka telefoniczna i przyciski szybkiego wyboru oraz wiele innych. Łączność w obrębie lokalizacji stacji radiowych została zrealizowana w oparciu o radiotelefony ICOM IC-F5060.

 

 wczk-bialystok-mapa-nowatel

 

WCZK dysponując także radiowymi stacjami bazowymi firmy Kenwood NX-700 zaprosiła firmę Nowatel do przetestowania współpracy i możliwości integracji z systemem ICOM IC-F5060. Testy miały na celu przede wszystkim potwierdzenie zalet cyfrowej łączności radiowej oraz zakres cyfrowej współpracy systemów radiowych firm ICOM i Kenwood.  Stacje radiowe Kenwood zostały dodatkowo zainstalowane w każdym z powiatów i dzięki temu system łączności WCZK może w pełni wykorzystać możliwości technologii cyfrowej.

 

Dodatkową korzyścią są funkcje cyfrowe, które pozwalają na wybieranie numeru abonenta radiowego po ID i przekazywanie indywidualnych komunikatów do wybranych stacji radiowych, czy wysyłanie wiadomości SMS (wiadomości tekstowych) na odbiorniki radiowe.  Integracja systemu NEXEDGE firmy Kenwood ze sprawdzonym rozwiązaniem IDAS firmy ICOM została zakończona sukcesem i z pewnością otwiera nowe możliwości cyfrowej łączności radiowej dla WCZK w Białymstoku.

 

Źródło i fot: nowatel.com

 

O firmie Nowatel.

nowatel_logo.pngNowatel Sp. z o.o. jest polską spółką teleinformatyczną, oferującą kompleksowe rozwiązania z dziedziny telekomunikacji i informatyki. Od 2003 roku zajmuje się projektowaniem i produkcją systemów teleinformatycznych integrujących tradycyjne technologie kablowe (telefonia analogowa, ISDN, VoIP) z rozwiązaniami bezprzewodowymi (cyfrowe i analogowe systemy radiowe, TETRA, Wi-Fi, GSM, WiMAX). Produkty firmy współpracują z systemami radiowymi czołowych producentów (Motorola, Hytera, Icom, Radmor, Kenwood, Vertex, Tait, Yaesu). Firma jako jedyna posiada system dyspozytorski w pełni IP ("Pure IP").