Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Platan zakończył wdrażać radiowy system ostrzegania w powiecie nowosolskim

 

17 grudniu 2013, konsorcjum firm Platan, właściciel najbardziej znanej polskiej marki Zintegrowanych Systemów Ostrzegania i Powiadamiania Ludności - digitex, i Jarexs zakończyło z sukcesem projekt „Zakup nowoczesnego radiowego systemu ostrzegania ludności zlokalizowanego na terenie Powiatu Nowosolskiego”. System jest integralny z funkcjonującymi już systemami na terenie gmin województwa lubuskiego, a przede wszystkim z systemem zarządzania kryzysowego wojewody. Powiat Nowosolski jest pierwszym w kraju, który objął kompleksowym systemem ostrzegania teren całego powiatu.

 

digitex-system-ostrzegania-i-alarmowania

Projekt obejmował znaczną modernizację istniejącego analogowego systemu włączania syren na terenie miasta Nowa Sól i Powiatu Nowosolskiego, polegającą na:

  • wdrożeniu nowoczesnego, analogowo-cyfrowego systemu alarmowania, który oprócz umożliwienia korzystania z nowych technologii cyfrowych jest również kompatybilny z już posiadanym przez Zamawiającego analogowym systemem RSWS-2000/3000,
  • zainstalowaniu 50 kpl. cyfrowych syren elektronicznych DSE-600 sterowanych szyfrowanym łączem radiowym, wykorzystującym protokół transmisji NXDN (w trybie wielodostępu FDMA) firmy Kenwood oraz przygotowanych do wykorzystywania do tego celu technologii IP w ramach dedykowanej sieci LAN,
  • zainstalowaniu 8 stacjonarnych i 3 mobilnych (przenośnych) stacji bazowych wraz z oprogramowaniem digitexCZK/IP.

Kompleksowe wdrożenie obejmowało Gminy: Bytom Odrzański, Kolsko, Kożuchów, Nowa Sól, Nowe Miasteczko, Otyń, Siedlisk oraz miasto Nowa Sól. Wartość całego projektu wyniosła 556 tys. zł brutto, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

 

Źródło: digitex.pl

 

O firmie Platan Sp. z o.o. sp. k (www.platan.pl)

Platan logo firmyPlatan Sp. z o.o. sp. k. jest wiodącym polskim producentem abonenckich central telefonicznych i serwerów telekomunikacyjnych oraz zintegrowanych systemów powiadamiania digitex. Produkty Platana to w całości polska myśl techniczna. Własne biura konstrukcyjne i kilkudziesięciu wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zakresu telekomunikacji, informatyki i elektroniki tworzy rozwiązania oparte na najnowszych światowych trendach i technologiach.