Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Motocyklowy system łączności MOTOSMRT od HTS trafił do łódźkiej Policji


16 grudnia 2013 firma HTS-HIGH TECH STUDIO dostarczyła do Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zaprojektowane przez siebie motocyklowe systemy łączności MOTOSMRT w wersjach TETRA oraz DMR.

 

05-tetra-motorola-mtm800-na-motocyklu-policyjnym

 

Jest to innowacyjny zaprojektowany we współpracy z odbiorcą system łączności, który doskonale spełnia aktualne wymagania Policji i jest już przystosowany do ewolucji do wersji MOTOSMRT Liberator 2014, która zostanie zaprezentowana w przyszłym roku.

 

Należy podkreślić, że wymagania ekspertów KWP w Łodzi w zakresie łączności radiowej były bardzo wysokie. Dzięki ogromnego zaangażowaniu i wzorowej wręcz współpracy ze specjalistami z Wydziałów Łączności oraz Transportu, a także dzięki konsultacjom w zakresie wymagań funkcjonalnych bezpośrednio z policyjnymi motocyklistami, udało się spełnić oczekiwania KWP w Łodzi i zaprojektować system łączności, który może uchodzić za wzór przemysłowy dla motocyklowych systemów łączności dla Policji.

 Nowe motocykle łódzkiej Policji z videorejestratorami

Jednym z wyzwań było dostrojenie anten radiotelefonu do pasma pracy Policji. Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu udało się uzyskać współczynniki dopasowania anten na poziomie wcześniej nieosiągalnym dla systemów łączności motocyklowej. Podstawom kryteriów projektowania systemu MOTOSMRT dla Policji było zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu pracy użytkowników. Uwzględniając sugestie specjalistów z KWP w Łodzi, zastosowano dwa punkty wypięcia przewodu bezpieczeństwa łączącego kask NOLAN N-104P z zestawem łączności zainstalowanym na motocyklu. Takie rozwiązanie gwarantuje wypięcie przewodu w przypadku zaistnienia nieprzewidzianych zdarzeń, czy upadku. Spośród dostarczonych systemów łączności 3 z nich MOTOSMRT MT0112D DMR zostały wykonane w standardzie cyfrowym DMR na bazie radiotelefonów Motorola DM4601 z GPS, natomiast 2 motocykle zostały wyposażone w system MOTOSMRT MT0113T w standardzie TETRA na bazie radiotelefonu MOTOROLA MTM800.

 

 02-odbior-instalacji-motocyklowych

 

"Pragniemy podkreślić, że uwagi dotyczące funkcjonalności i bezpieczeństwa przekazane nam przez użytkowników, były dla nas niezwykle cenne i pozwoliły na zaprojektowanie systemu odpowiadającego wymogom Polskiej Policji w dobie cyfryzacji środków łączności. Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi zamówiła system innowacyjny, na miarę potrzeb XXI wieku, tym samym wyznaczyła kierunek, w którym powinny podążać cyfrowe systemy łączności motocyklowej. Jesteśmy dumni, że mogliśmy spełnić tak rygorystyczne wymagania zamawiającego, a najlepszym dowodem uznania dla dostarczonych systemów były uśmiechnięte twarze policyjnych motocyklistów, którzy z zadowoleniem przyjęli nowy sprzęt" — powiedział Adam Skupiński, Dyrektor Generalny HTS-HIGH TECH STUDIO.

 

03-przymierzanie-kaskow-nolan.jpg

 

Kask NOLAN N-104P stanowi produkcję specjalną wyłącznie dla polskiej Policji. Został on przekonstruowany zgodnie ze specyficznymi oczekiwaniami Policji. System łączności podkaskowej zapewnia zrozumiałą komunikację nawet przy prędkościach rzędu 160 km/h. Nowy model systemu MOTOSMRT Liberator'14 będzie oparty na kasku NOLAN N-104P EVO, w którym jeszcze bardziej został poprawiony komfort pracy motocyklisty.

 

 04-motocykl-videorejestrator-policyjny

 

Jednym z kluczowym elementów Liberatora'14 jest dystrybuowany przez firmę HTS innowacyjny bezprzewodowy mkrofonogłośnik X10DR. Dostarczone MOTOSMRT w wersji 2013 będzie można w bardzo łatwy i szybki sposób zmodyfikować do wersji 2014, która bez wątpienia stanowi rewolucję w zakresie motocyklowych systemów łączności. Co najważniejsze, nowy system pozwala radykalnie zwiększyć bezpieczeństwo pracy użytkownika w czasie jazdy i podczas pracy na postoju (np. w czasie kierowania ruchem drogowym). Dodatkowym atutem MOTOSMRT jest możliwość zaimplementowania dodatkowych sensorów i aplikacji dyspozytorskich oraz AVL, które czynią pracę funkcjonariusza-motocyklisty bezpieczną i komfortową.

 

 


System MOTOSMRT został zaprojektowany tak, aby mógł współpracować z radiotelefonami profesjonalnymi wszystkich znanych producentów jak: Motorola, HQT, Kenwood, Sepura, Icom czy Hytera.

 

Źródło i fot: HTS

 

O firmie HTS – HIGH TECH STUDIO (www.htsa.com.pl)
HTS-hight-tech-studio-logoHTS – HIGH TECH STUDIO działa nieprzerwanie od 2004 roku obejmując swoim zasięgiem obszar Polski, Czech i Słowacji. HTS jest Autoryzowanym Partnerem Handlowym takich firm jak HQT, MOTOROLA, KENWOOD, PELTOR/3M.