Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pracowity koniec roku dla digitex

 

Końcówka 2013 roku to czas wytężonej pracy dla firmy Platan, właściciela najbardziej znanej polskiej marki Zintegrowanych Systemów Ostrzegania i Powiadamiania Ludności - digitex. W listopadzie 2013 firma zaprojektowała oraz zrealizowała wiele ciekawy projektów. Poniżej zestawienie najważniejszych z nich.

 

Digitex - Zintegrowanych Systemów Ostrzegania i Powiadamiania Ludności

• Zaprojektowanie i dostarczenie nowoczesnego systemu digitexCZK/IP dla województwa pomorskiego. W ramach rozbudowy systemu dostarczono 16 kompletów nowoczesnych central alarmowych digitexCZK/IP sterującymi syrenami alarmowymi w systemach analogowych: RSSS 2000/3000 i DSP-50 oraz sterowanym cyfrowym, szyfrowanym łączem radiowym wykorzystującym protokół transmisji NXDN pracującym w trybie wielodostępu FDMA oraz przygotowany do wykorzystywania do tego celu technologii IP w ramach dedykowanej sieci LAN. Centrale będą obsługiwały miasta: Słupsk, Człuchów, Pruszcz Gdański, Kartuzy, Kościerzyna, Kwidzyn, Lębork, Malbork, Nowy Dwór Gdański, Puck, Ustka, Starogard Gdański, Tczew, Wejherowo i Rumia.


Dodatkowo województwo pomorskie zostało wyposażone w nowy wojewódzki węzeł systemowy, w skład którego wchodzą programy digitexCZK/IP serwer i digitexCZK/IP dyspozytor dla miasta Gdańsk i Pruszcz Gdański oraz Radiowego Punktu Dostępowego RPD/A/C, wyposażonego w radiotelefon cyfrowo-analogowy.  

• We współpracy z firmą RemWil Sp. z o.o., wyposażono w rozbudowany system syren alarmowych DSE jednego z największych przedstawicieli w sektorze Wielkiej Syntezy Chemicznej w kraju - Anwil S.A. Anwil S.A., należącego do Grupy Kapitałowej PKN ORLEN S.A. Zainstalowano tam 16 nowoczesnych syren elektronicznych DSE marki digitex. Syreny zostały specjalnie przystosowane do wymagań systemu alarmowania działającego wewnątrz przedsiębiorstwa. Ze względu na wymagające warunki panujące na terenie zakładu syreny dostarczono w specjalnych obudowach z poliestru wzmacnianego włóknem szklanym. Cyfrowe syreny DSE działają z wykorzystaniem transmisji IP.

• Dostarczenie 13 kompletów cyfrowych syren elektronicznych DSE-900S dla miasta Jelenia Góra oraz rozbudowa i modernizacja istniejącej stacji bazowej digitexCZK do poziomu digitexCZK/IP. W ramach każdego kompletu dostarczono również radiotelefon stacjonarny Kewnood NEXEDGE, pracujący w paśmie VHF wraz z instalacją antenową.


Ponadto miasto zostało wyposażone w Radiowy Punkt Dostępowy umożliwiający komunikację w systemie alarmowania z wykorzystaniem transmisji analogowej do łączności z syrenami starego typu pracujących w systemach DSP-50 i RSSS-2000/3000, jak i cyfrowej do łączności z nowymi syrenami cyfrowymi DSE marki digitex. Projekt był realizowany w ramach systemu alarmowania ludności oraz rozbudowy i modernizacji istniejącej stacji bazowej digitexCZK do poziomu digitexCZK/IP. Sterowanie syren będzie realizowane drogą radiową wykorzystując transmisję cyfrową protokołu NXDN.

• Aktualnie firma pracuje nad realizacją zlecenia dla Rosji, gdzie zostanie dostarczonych 200 syren elektrycznych DSE.

Źródło: digitex.pl

 

O firmie Platan Sp. z o.o. sp. k (www.platan.pl)

Platan logo firmyPlatan Sp. z o.o. sp. k. jest wiodącym polskim producentem abonenckich central telefonicznych i serwerów telekomunikacyjnych oraz zintegrowanych systemów powiadamiania digitex. Produkty Platana to w całości polska myśl techniczna. Własne biura konstrukcyjne i kilkudziesięciu wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zakresu telekomunikacji, informatyki i elektroniki tworzy rozwiązania oparte na najnowszych światowych trendach i technologiach.