Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Będzie więcej systemów radiowych w II linii metra

 

Metro Warszawskie zwiększyło zakres prac w zakresie budowy systemów radiołączności w odcinku II linii metra. Pierwotny projekt z 2009 roku zakładał zbudowanie systemu opartego na 4 kanałach analogowych w paśmie VHF oraz 9 kanałach cyfrowego systemu TETRA, który miał być wykorzystywany przez służby metra. Założenia te oparte były na na planach budowy jednolitego, ogólnokrajowego systemu TETRA dla służb ratunkowych i porządkowych na terenie Polski. Zakładano, że jeden system TETRA stosowany będzie zarówno pod ziemią jak i na powierzchni. Miasto Stołeczne Warszawa (jako zamawiający) nie uwzględniło w SIWZ na budowę II linii metra konieczności wykonania systemu łączności dla radiowej dla służb.

 

 tunel-drugiej-linii-metra-warszawskiego

 

W 2009 roku Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji zrezygnowało z przeprowadzenia ogólnopolskiego przetargu na wykonanie ogólnopolskiego systemu radiołączności TETRA dla służb publicznych. W związku z tym pod koniec 2012 roku odbyło się spotkanie służb na prośbę Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Miasta Stołecznego Warszawy, na którym ostatecznie ustalono, w jakie dodatkowe systemy radiowe należy doposażyć II linię metra.


Oprócz przewidzianych systemów dedykowanych dla służb metra, tj. TETRA (9 kanałów) oraz VHF (4 kanały), wdrożone zostaną również dodatkowe, z racji bezwzględnych wymogów służb ratunkowych i porządkowych: trzy systemy VHF — po jednym dla Komendy Stołecznej Policji (5 kanałów), Państwowej Straży Pożarnej (2 kanały) i Meditransu (1 kanał) oraz EDACS (32 kanały) i TETRA (9 kanałów) dla KSP.

 

Zamówienie z wolnej ręki zostanie udzielone aktualnemu wykonawcy tj. spółce AGP Metro Polska.

 

Źródło: egospodarka.pl Fot.: ztm.waw.pl