Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

RADMOR na drugim miejscu najbardziej innowacyjnych firm

 

Gdyńska firma RADMOR znalazła się na drugim miejscu najbardziej innowacyjnych firm roku w rankingu "Rzeczpospolitej". Dziennik „Rzeczpospolita” od lat publikuje „Listę 2000 polskich przedsiębiorstw”. Zestawienie obejmuje najlepsze firmy oceniane w różnych kategoriach: najbardziej rentownych, największych eksporterów, osiągających największe zyski, najwięcej inwestujących, zwiększających zatrudnienie itp. Na tegorocznej liście najbardziej innowacyjnych firm RADMOR znalazł się na drugim miejscu, tuż za ComArch. Wśród firm produkcyjnych RADMOR był pierwszy.


radmor-najbardziej-innowacyjna-firma

 

W pionie badawczo-rozwojowym RADMORU pracuje prawie jedna czwarta zatrudnionych. Nakłady na badania i rozwój w 2011 r. przekroczyły 30 proc. wartości przychodów. RADMOR jako jedyna firma w zestawieniu 100 proc. prac badawczo-rozwojowych realizuje sama. To wszystko razem dało mu pozycję lidera w sektorze produkcyjnym.

 

RADMOR w ramach europejskiego programu ESSOR buduje rodziny programowalnych radiostacji taktycznych opartych na technologii SDR (Software Defined Radio). Andrzej Synowiecki, prezes RADMORU, tłumaczy, że od lat spółka zatrudniająca 430 pracowników ściga się z światowymi koncernami. — Ponieważ elektroniczny sprzęt starzeje się błyskawicznie, szansę na sukces mają w branży tylko ci, którzy wybrali innowacyjne strategie — podkreśla. Przenośna radiostacja dowódców zbudowana w gdyńskiej firmie sprzedała się już w kilkunastu krajach. Licencję na nią kupili Czesi i Litwini. Nawet przy hamowaniu gospodarki, które nie omija zbrojeniówki, Radmor nie ogranicza nakładów na nowe konstrukcje. — Co roku wydajemy na innowacje prawie 20 mln zł, a w obecnym, trudniejszym okresie, wręcz położyliśmy nacisk na nowe technologie. Będą atutem firmy, kiedy powróci koniunktura — zaznacza Synowiecki.

 

Źródło: RADMOR, Rzeczpospolita.

 

O firmie (www.radmor.com)

Logo Radmor S.A. Grupa WBRADMOR S.A. jest głównym dostawcą urządzeń łączności ultrakrótkofalowej dla Wojska Polskiego oraz dostarcza swoje radiostacje do kilkunastu państw. Aktualna oferta obejmuje kilka odmian radiostacji taktycznych. Firma jest też dostawcą rozwiązań łączności analogowej oraz cyfrowej TETRA i DMR.