Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Cyfrowa przyszłość polskiego rynku radiokomunikacji profesjonalnej

 

Na polskim rynku debiutują nowe radiotelefony profesjonalne Motorola Solutions. Urządzenia, w zależności od modelu, kierowane są do różnych grup odbiorców: policji, służb medycznych, straży pożarnej i granicznej, agencji ochrony, zakładów komunikacji publicznej oraz przedsiębiorstw taksówkowych i transportowych. Zapewniają zgodność z aktualnie wykorzystywanymi standardami transmisji oraz są przystosowane do obsługi nowych, sukcesywnie wdrażanych technologii. "Stoimy u progu powszechnej cyfryzacji systemów łączności profesjonalnej. Dlatego już dziś warto wybrać takie urządzenia, które sprawdzą się zarówno w sieciach analogowych, jak i cyfrowych" — mówi Michał Adamowicz z firmy Aksel, która specjalizuje się w dystrybucji radiotelefonów profesjonalnych Motorola.

 

radiotelefon-Motorola-DP3441


Wszystkie nowe modele radiotelefonów posiadają możliwość pracy w trybie cyfrowym DMR TDMA, czyli nowym, cyfrowym standardzie budowy sieci radiokomunikacyjnych, oraz w trybie analogowym — w pasmach VHF oraz UHF. Spośród wprowadzanych przez Aksel na polski rynek nowości, flagowym modelem jest radiotelefon MOTOTRBO™ DP3441. Charakteryzuje się niewielkimi, kompaktowymi rozmiarami i najwyższą funkcjonalnością. Jest zgodny z normą IP67, oznaczającą wysoki stopień odporności na wymagające warunki środowiskowe. Posiada wbudowany moduł Bluetooth®, który współpracuje z zewnętrznymi akcesoriami audio, wspiera także transmisję danych. Urządzenie posiada wbudowany moduł GPS zapewniający pozycjonowanie użytkowników w aplikacji dyspozytorskiej Aksel ConSEL. Posiada programowane zapowiedzi głosowe, automatykę głośności, wsparcie dla trybu 6.25e (praca na dwóch szczelinach czasowych w kanale 12.5kHz bez przemiennika), OTAP (programowanie radiotelefonu drogą radiową) i technologii IP Site Connect, Capacity Plus oraz Linked Capacity Plus. Model DP3441 jest zgodny z akcesoriami IMPRES™ zwiększającymi funkcjonalność sprzętu. W zestawie z radiotelefonem znajdziemy akumulator oraz ładowarkę. Szeroki zakres funkcji umożliwia zastosowanie DP3441 w najbardziej zaawansowanych systemach MOTOTRBO™. Sprawdzi się on w straży granicznej, ratownictwie medycznym oraz innych służbach wykorzystujących urządzenia DMR, a także dużych zakładach przemysłowych.

 

radiotelefon-motorola-DM2600

Wśród nowości Motorola Solutions znajduje się także radiotelefon przewoźny/bazowy DM2600 z 2-wierszowym, monochromatycznym alfanumerycznym wyświetlaczem informujący o aktualnym stanie pracy. Na przednim panelu urządzenie posiada przyciski funkcyjne, które można programować według indywidualnych potrzeb użytkownika. Głośnik o mocy 4W zapewnia dobrej jakości dźwięk. Urządzenie umożliwia pracę w trybie analogowym oraz cyfrowym. DM2600 można „dopasować” do potrzeb organizacji, zależnie od jej wielkości i wymagań klienta. W momencie zakupu radiotelefon jest oferowany z oprogramowaniem w wersji zapewniającej podstawową funkcjonalność. Dodatkowe funkcje, wymagane przykładowo podczas rozbudowy sieci łączności, można zaimplementować później w formie dodatkowych licencji oprogramowania. DM2600 może obsługiwać wówczas tryb 5 tone w trybie analogowym, zapewniać rozszerzone maskowanie korespondencji w trybie cyfrowym, obsługiwać systemy Capacity Plus oraz Linked Capacity Plus. "W wielu przypadkach, takie rozwiązanie przekłada się na możliwość zachowania bardziej atrakcyjnej ceny w chwili zakupu, a także opcję indywidualnego kształtowania funkcjonalności" – stwierdza Michał Adamowicz. DM2600 stanowi dobrą alternatywę dla profesjonalnych radiotelefonów analogowych. W wersji podstawowej jest od nich niewiele droższy, a umożliwia też pracę w trybie cyfrowym. DM2600 kierowany jest do ochotniczych straży pożarnych, urzędów oraz wymagających firm transportowych.

W grupie nowych radiotelefonów znalazły się również urządzenia MOTOTRBO™ serii 1000, składającej się z zapewniającego podstawową funkcjonalność sprzętu przenośnego, przewoźnego i bazowego. Stanowią one alternatywę dla użytkowników dotychczasowych serii CP, P oraz CM, nie wymagających zaawansowanych funkcji cyfrowych, ale zainteresowanych wysoką jakością dźwięku trybu cyfrowego. Modele serii DP1000 są dostępne w wersji analogowej, umożliwiającej dokupienie licencji trybu pracy cyfrowej w przyszłości, oraz w wersji analogowo-cyfrowej. Radiotelefony przenośne DP1400 posiadają akumulatory i ładowarki kompatybilne z serią analogową CP, zapewniając współpracę w tym zakresie z dotychczasowymi modelami CP040, 140, 160 oraz 180.

 

radiotelefon-Motorola-DP1400

Dostępnych jest szereg akcesoriów audio zoptymalizowanych do pracy cyfrowej, wyróżniających się specjalnym symbolem na złączu, które sprawdzają się także podczas pracy w trybie analogowym. W trybie cyfrowym urządzenia zapewniają podstawowy zakres prywatności (poprzez specjalny klucz maskujący korespondencję), funkcję wywołania alarmowego,  wywołania indywidualne i grupowe, a także funkcję Lone Worker (samotny pracownik). W grupie urządzeń przewoźnych znalazły się modele DM1400 oraz DM1600. DM1400 jest przeznaczony dla użytkowników wykorzystujących głównie komunikację głosową, posiada 2-znakowy, numeryczny wyświetlacz, a model DM1600 wyposażony jest w monochromatyczny wyświetlacz alfanumetyczny. W DM1400 znajdziemy dwa przyciski funkcyjne, a w DM1600 cztery z możliwością programowania indywidualnych funkcji. Oba modele posiadają stopień ochrony IP54. Seria 1000 jest rozwiązaniem dedykowanym dla agencji ochrony, hoteli, zakładów produkcyjnych, komunikacji publicznej i przedsiębiorstw taksówkowych, zapewniając łączność pojazdu z dyspozytorem.

Urządzenia MOTOTRBO™ serii 4000, 3000, 2000 (w serii 2000 po dodaniu licencji) mogą współpracować z systemami trunkingowymi Capacity Plus i Linked Capacity Plus. Systemy tego typu stosuje się, gdy na danym obszarze występuje duża liczba abonentów radiowych i duże nagromadzenie rozmów. Systemy trunkingowe zarządzają wówczas przydzielaniem kanałów, optymalizując zarazem wykorzystanie sieci.

Nowe radiotelefony MOTOTRBO™ są już dostępne w sieci resellerów* Aksel na terenie kraju. Dystrybutor zapewnia profesjonalne doradztwo techniczne w zakresie wdrożenia sprzętu, wykorzystania sieci radiokomunikacyjnych, aplikacji dyspozytorskich i urządzeń.

Motorola Solutions jest światowym liderem rynku urządzeń cyfrowo-analogowych w standardzie DMR TDMA. Firma sprzedała już na całym świecie ponad dwa miliony radiotelefonów cyfrowych.

*lista teleadresowa Resellerów na www.aksel.com.pl

 

Źródło: Aksel Sp. z o.o.

 

O firmie Aksel Sp. z o.o. (www.aksel.com.pl)
Logo Aksel Sp. z o.o.Aksel Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych w standardach TETRA, DMR, MPT1327 i inne. Firma zajmuje się również dostarczaniem aplikacji telemetrycznych, projektowaniem i produkcją oprogramowania monitoringu pojazdów kołowych i szynowych. Aksel jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Motorola oraz twórcą aplikacji dyspozytorskiej ConSEL.