Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

MSW aktualizuje oprogramowanie MTV do zarządzania sieciami radiowymi

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zdecydowało o aktualizacji informatycznego systemu zarządzania zasobami częstotliwości, planowania i ewidencji sieci radiowych podległych służb. Chodzi o oprogramowanie MTV, które zostało wdrożone w 1996 r. na przestarzałej obecnie platformie DOS. Dalsze użytkowanie systemu sprawia coraz większe trudności urzędnikom, i dlatego zdecydowano o jego modernizacji z uwzględnieniem aktualnych i przyszłych potrzeb resortu.

 

ministerstwo-spraw-wewnetrznych-logo

 

W nowej wersji zostaną zaimplementowane mapy cyfrowe, nowe modele i metody obliczeniowe a także moduły użytkowe. Nowa wersja uwzględni również nowe regulacje wynikających z Porozumienia HCM (Harmonized Calculation Method), którego stroną jest Polska i nowe techniki radiokomunikacyjne, których wdrażanie rozpoczęto (DMR, NXDN) lub jest ono planowane w resorcie spraw wewnętrznych.

 

Program MTV jest wykorzystywany obecnie przez Departament Teleinformatyki MSW oraz przez komórki łączności i informatyki służb podległych, jako narzędzie niezbędne w zakresie planowania sieci radiowych. Jest również głównym narzędziem do wykonywania zadania gospodarowania częstotliwościami radiowymi w resorcie spraw wewnętrznych.

 

Oprócz typowych funkcji projektowych zapewnia także wsparcie procesu zarządzania zasobami częstotliwości radiowych, planowania i ewidencji sieci radiowych jednostek MSW. Oprogramowanie stanowi podstawę do prowadzenia prac w zakresie planowania radiowego w Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Policji, Biurze Łączności i Informatyki Komendy Głównej Straży Granicznej Biurze Informatyki i Łączności Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej oraz Biurze Ochrony Rządu.

 

Wykonawcą projektu będzie Instytut Łączności.

 

Źródło: własne