Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Żołnierze będą się uczyć radiokomunikacji przez Internet

 

W Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu rusza pilotażowy program nauki na odległość — donosi portal polska-zbrojna.pl. Jako pierwsi z tej możliwości skorzystają żołnierze obsługujący wozy dowodzenia i łączności. Dzięki takiej formie nauki szkolenie będzie tańsze, a słuchacze będą mogli w dowolnym czasie i miejscu uczestniczyć w kursie.

 

zolnierz-podczas-szkolenia-e-learning

 

Pilotażowy kurs związany z obsługą wozów dowodzenia, w tym radiostacji, rozpocznie w przyszłym tygodniu 26 żołnierzy m.in. z Wojsk Lądowych, Sił Powietrznych, Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych i Żandarmerii Wojskowej. Szkolenie będzie się składać z dwóch etapów. Pierwszy, pięciodniowy, odbędzie się na podstawie e-learningu. W praktyce więc słuchacze będą uczestniczyć w kursie, siedząc np. przy własnym biurku w pracy lub w domu. Wystarczy im do tego dostęp do Internetu. Logując się na platformę e-learningową będą mogli korzystać z poszczególnych zasobów dydaktycznych i sprawdzić swoją wiedzę. W dowolnym czasie i miejscu będą też mogli się komunikować z innymi studentami lub z nauczycielem – mówi ppłk Pakuła.

 

Jednak, jak podkreśla pułkownik, w ciągu pierwszych pięciu dniu kursu nie zabraknie też elementów praktycznych. – Każdy ze słuchaczy będzie miał w swojej jednostce dostęp do radiostacji RRC 9200/9210. Dzięki np. filmom będą mogli już na tym etapie nauczyć się podstaw obsługi radiostacji, zdobędą podstawowe wiadomości z radiokomunikacji i zasad prowadzenia korespondencji radiowej – tłumaczy oficer z Centrum.

 

Wykładowcy podkreślają, że nauka na odległość, choć nigdy nie zastąpi tradycyjnych metod nauczania, jest wspaniałym uzupełnieniem edukacji. – Pozwala oszczędzić czas, pieniądze, ponadto jest wygodna i dla słuchaczy i dla wykładowców. Specyfika naszej jednostki polega jednak na tym, że prowadzimy kursy praktycznej obsługi sprzętu. Dlatego też zorganizowanie całego szkolenia metodą „na odległość” nie byłoby możliwe – wyjaśnia oficer z Zegrza.

 

 

Źródło i fot:  polska-zbrojna.eu