Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

1 mln zł na system łączności radiowej na Podkarpaciu

 

1 mln zł dotacji przeznaczył samorząd woj. podkarpackiego na rozbudowę systemu dyspozytorskiej łączności radiowej dla ratownictwa medycznego w regionie — informuje portal gazeta.pl. Na Podkarpaciu powstanie pięć dyspozytorni w Krośnie, Sanoku, Mielcu, Przemyśli i Rzeszowie. Każda z nich otrzyma po 200 tys. zł z budżetu województwa.

 

marszalek-woj-podkarpackiego-Wladyslaw-Ortyl

 

Budowa tej sieci ma zapewnić dyspozytorom łączność m.in. z zespołami ratownictwa medycznego i śmigłowcem LPR (Lotniczego Pogotowia Ratunkowego) na obszarze obsługiwanych powiatów. Jak poinformował PAP marszałek woj. podkarpackiego Władysław Ortyl (na zdjęciu powyżej), w nowym systemie ratownictwa prawidłowe funkcjonowanie łączności będzie podstawą. Dlatego zdecydowaliśmy się przekazać pieniądze na ten cel, bo to chodzi o nasze bezpieczeństwo — dodał.

 

Planowany jest zakup przemienników radiowych, radiotelefonów oraz systemu dyspozytorskiego z funkcją AVL (automatycznej lokalizacji pojazdów). Marszałek podkreślił, że wdrożenie systemu zapewni mieszkańcom regionu bezpieczny dostęp do uzyskania pomocy medycznej w sytuacjach nagłych. Skuteczna reorganizacja systemu pozwoli na wzajemne uzupełnianie się tworzonych dyspozytorni oraz pełną zastępowalność, jeżeli zaistnieje taka potrzeba np. w sytuacji awarii jednej z dyspozytorni — zaznaczył.

 

Źródło: gazeta.pl Fot. podkarpackie.pl