Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

MSPO 2013: Radiostacja osobista R35010 hitem eksportowym firmy RADMOR

 

Firma RADMOR, członek grupy WB Electronics, bierze udział w XXI Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego MSPO 2013. Wystawa odbywa się w Kielcach i będzie trwać do 5 września. Na swoim stoisku firma prezentuje nowoczesny sprzęt łączności radiowej m.in. radiostacje programowalną R3507 oraz trenażer radiostacji F@stnet przeznaczony do szkolenia operatorów z obsługi tych urządzeń. Na stoisku nie zabrakło też sprzętu dla służb cywilnych np. urządzenia łączności cyfrowej TETRA i DMR.

 

radiostacja-osobista-rs35010-radmor-mspo-2013

 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się szczególnie radiostacja osobista R35010, która jest eksportowana do krajów azjatyckich. Całkiem niedawno, bo 30 czerwca 2013 r., RADMOR S.A. podpisał w siedzibie Dyrektoriatu Generalnego Zakupów Wojskowych Ministerstwa Obrony Ludowej Republiki Bangladeszu kontrakt na dostawę radiostacji osobistej R35010 wraz z akcesoriami o wartości ponad miliona euro.

 

radiotiostacja-osobista-radmor-r35010-wb-group

 

 

Radiostacja R35010 przeznaczona jest do łączności pomiędzy członkami drużyny w ramach pracy w niewielkiej sieci radiowej na odległościach do kilkuset metrów (teren zabudowany). Na łącznie 16 kanałach użytkownicy mogą wykorzystać częstotliwości z przedziału 2405–2480 MHz (5 MHz odstępu między kanałami) w paśmie ISM. To daje szerokie spektrum zastosowań: pracę z nagłownym mikrotelefonem, pracę dupleksową nie więcej niż czterech użytkowników mówiących jednocześnie, pracę jako punkt dostępowy po podłączeniu do sieci interkomowej w obiekcie ruchomym (pojazdy), użycie dodatkowego włącznika nadawania do sterowania pracą także innej radiostacji (może być i innego typu) oraz retransmisję automatyczną również na radiostacje innego typu (także tworzenie sieci ad hoc z 7 węzłami retransmisji). Warto dodać, że już w 2008 roku na MSPO radiostacja R35010 otrzymała nagrodę Defendera za nowatorskie rozwiązanie techniczne i przydatność na polu walki. Radiostacja jest ciągle rozwijana, dodawane są nowe funkcje i rozwiązania.

 

Poniżej kilka zdjęć z tegorocznej edycji targów MSPO 2013 (2-5. IX. 2013, Targi Kielce). Autor: Mariusz Waruszewski RadioTech.pl.

 

Stoisko Grupy WB podczas targów MSPO 2013 w Kielcach Marek Cichowski (z prawej) prezentuje konsolę dyspozytorską MSPO 2013

RADMOR Radiostacja taktyczna 3501 podczas targów MSPO 2013

 

Źródło: własne, RADMOR Fot. Mariusz Waruszewski RadioTech.pl na MSPO 2013

 

O firmie (www.radmor.com)

Logo Radmor S.A. Grupa WBRADMOR S.A. jest głównym dostawcą urządzeń łączności ultrakrótkofalowej dla Wojska Polskiego oraz dostarcza swoje radiostacje do kilkunastu państw. Aktualna oferta obejmuje kilka odmian radiostacji taktycznych. Firma jest też dostawcą rozwiązań łączności analogowej oraz cyfrowej TETRA i DMR.

 

Poniżej video ze stoiska firmy RADMOR podczas zeszłorocznej edycji MSPO.