Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowe wdrożenia konsoli dyspozytorskiej ConSEL w Straży Miejskiej

 

Spółka Aksel, wiodący dostawca profesjonalnych rozwiązań radiokomunikacyjnych w Polsce, poinformowała o nowych wdrożeniach swojej aplikacji dyspozytorskiej ConSEL w Strażach Miejskich w Gliwicach, Chorzowie i Piotrkowie Trybunalskim. Wdrożenie nowoczesnego systemu dyspozytorskiego było częścią modernizacji łączności radiowej do cyfrowego standardu DMR TDMA.

 

aksel-consel-aplikacja-dyspozytorska 

Wzorem ubiegłorocznych wdrożeń w Zawierciu i Zabrzu Strażnicy Miejscy zdecydowali się na pełną cyfryzację i rozbudowanie swoich systemów łączności radiowej o aplikację dyspozytorską ConSEL. Praca z aplikacja ConSEL pozwala dyspozytorom Straży Miejskiej na:

  • pełne wykorzystanie funkcjonalności łączności w standardzie cyfrowym (identyfikacja rozmówcy, połączenia indywidualne, połączenia grupowe, możliwość przesyłania wiadomości tekstowych),
  • komfort pracy z cyfrową jakością dźwięku,
  • archiwizację i możliwość „odsłuchu” prowadzonej korespondencji,
  • zwiększenie ergonomii i jakości pracy dyspozytora,

 

Aplikacja ConSEL posiada też specjalny moduł SUMPRO, który integruje fotoradary i systemy tzw. czerwonego światła większości producentów tego rodzaju systemów zainstalowanych i użytkowanych przez Straż Miejską w Polsce. Więcej na www.straz-miejska.pl


Bardzo dobrze została odebrana funkcjonalność aplikacji związana z lokalizacją GPS funkcjonariuszy. Dzięki niej poprawia się przede wszystkim bezpieczeństwo funkcjonariuszy, łatwość dyspozytorów w  dysponowaniu patrolami a co za tym idzie podniesienie efektywności pracy Straży Miejskiej. Aplikacja ConSEL jest również narzędziem umożliwiającym tworzeniem różnego rodzaju raporty i analizy. Aplikacja jest więc przydatna również w pracy kadry zarządzającej i komendantów Straży Miejskich.

 

System ConSEL oferuje pełną funkcjonalność radiotelefonu DMR MOTOTRBO z poziomu aplikacji. Pozwala na zdalne sterowanie, tworzenie grup oraz indywidualnych numerów. Zapewnia dostęp do radiotelefonu oraz stanowi w pełni funkcjonalny rejestrator rozmów, umożliwiając również transmisję głosu i danych. Rozbudowane funkcje lokalizacyjne AVL (śledzenie, historia) czy współpraca z mapami Google Earth, Emapa, mapami rastrowymi umożliwiają łatwą wizualizację obiektów wraz z aktualną pozycją.

 

Źródło: Aksel Sp. z o.o.

 

O firmie Aksel Sp. z o.o. (www.aksel.com.pl)
Logo Aksel Sp. z o.o.Aksel Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych w standardach TETRA, DMR, MPT1327 i inne. Firma zajmuje się również dostarczaniem aplikacji telemetrycznych, projektowaniem i produkcją oprogramowania monitoringu pojazdów kołowych i szynowych. Aksel jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Motorola oraz twórcą aplikacji dyspozytorskiej ConSEL.