Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowatel wdrożył system radiokomunikacyjny dla Pogotowia w Sosnowcu

 

Firma Nowatel przy współpracy z ENCJA.COM zakończyła projekt rozbudowy kompleksowego systemu informatycznego wspomagającego zarządzanie zasobami dla Rejonowego Pogotowia Ratunkowego w Sosnowcu. W ramach projektu, firma Nowatel wdrożyła 7 paneli dyspozytorskich oraz 12 modułów radiowych.

 nowatel-konsola-dyspozytorska-open-rds

 

Rejonowe Pogotowie Ratunkowe W Sosnowcu zapewnia ratownictwo medyczne zarówno w Sosnowcu jak i jedenastu pobliskich lokalizacjach, tj.: Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Będzin, Zawiercie, Sławków, Ożarowice, Czeladź, Siewierz, Kroczyce, Szczekociny, Pilica. Dwanaście radioboxów zostało rozmieszczonych w odległości nawet do 70 km i podłączonych do Dyspozytorni Głównej w Sosnowcu wyposażonej w pięć paneli dyspozytorskich Open RDS oraz 12 radiostacji cyfrowych Kenwood NX720. Ponadto dwa panele znajdują się w Dyspozytorni Awaryjnej w Będzinie. Docelowo zostaną w ciągu 3 lat wymienione wszystkie radiostacje w karetkach na radiostacje cyfrowe Kenwood NX720.

 

 nowatel-konsole-w-pogotowiu-sosnowiec.jpg

 

Nowatel przy współpracy z ENCJA.COM zobowiązany był dostarczyć odpowiedni sprzęt, oraz samo oprogramowanie, przeszkolić personel w zakresie obsługi panelu Open RDS, oraz ostatecznie dostarczyć niezbędne aktualizacje. Ostatni etap wdrożenia systemu w Sosnowcu został przeprowadzony w lipcu 2013.

 

Wraz z wdrożeniem systemu widocznie zwiększyła się efektywność działań służb ratunkowych. Nowe funkcjonalności usprawniły również komunikację między dyspozytornią a wszystkimi dostępnymi załogami ratunkowymi, poprzez m.in.:

  • Możliwość analizy i kontroli pracy dyspozytorni i karetek;
  • Szybki i przejrzysty podgląd aktualnego stanu i lokalizacji każdej z załóg ratunkowych zintegrowany z oprogramowaniem mapowym;
  • Rejestrację wszystkich zgłoszeń pojawiających się w systemie przez zintegrowany z systemem rejestrator.
  • Prowadzenia rozmowy jednocześnie z wykorzystaniem łącza radiowego, telefonicznego interkomu oraz prowadzenia podsłuchu radiowego;
  • Zredukowanie liczby zatrudnionych dyspozytorów o ponad 50 %.

System Open RDS po raz kolejny sprostał wymaganiom klienta.

 

Źródło i fot: nowatel.com

 

O firmie Nowatel.

nowatel_logo.pngNowatel Sp. z o.o. jest polską spółką teleinformatyczną, oferującą kompleksowe rozwiązania z dziedziny telekomunikacji i informatyki. Od 2003 roku zajmuje się projektowaniem i produkcją systemów teleinformatycznych integrujących tradycyjne technologie kablowe (telefonia analogowa, ISDN, VoIP) z rozwiązaniami bezprzewodowymi (cyfrowe i analogowe systemy radiowe, TETRA, Wi-Fi, GSM, WiMAX). Produkty firmy współpracują z systemami radiowymi czołowych producentów (Motorola, Hytera, Icom, Radmor, Kenwood, Vertex, Tait, Yaesu). Firma jako jedyna posiada system dyspozytorski w pełni IP ("Pure IP").