Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Upadłość Consortii stała się faktem

 

W ostatnich tygodniach sporo mówiło się w branży o upadłości firmy Consortia — jednego z głównych partnerów Motorola Solutions na polskim rynku. Znaleźliśmy potwierdzenie tej informacji w postaci postępowania upadłościowego. Data ogłoszenia upadłości to 10 lipca 2013 roku.

 

Consortia-logo

 

Firma koncentrowała się na czterech głównych obszarach: oprogramowaniu informatycznym, technologii i infrastrukturze IT, radiołączności oraz usługach. O ile w projektach radiowych firma radziła sobie bardzo dobrze, to niefortunny projekt informatyczny na dostawę Systemu Wspomagania Obsługi Policji (SWOP) przyczynił się do jej kłopotów finansowych. Przygotowanie tak złożonego systemu nie było rzeczą prostą. Od ponad dziesięciu lat toczyły się dyskusje, prowadzono analizy nad założeniami systemu, który miał wspomagać pracę policyjnej logistyki.

 

Firma Consortia, działająca na polskim rynku teleinformatycznym od 25 lat,  jest partnerem technologicznym światowych potentatów branży IT. Współpracuje m.in. z HP, IBM, Dell, EMC, Cisco, Oracle, Microsoft, Novell, VMware, Sun Microsystems, Motorola, NEOCOM, FRIENDLY. Jednocześnie oferuje własne oprogramowani ERP i wdraża rozwiązania dla służb mundurowych. Jako dystrybutor firmy Motorola dostarcza również analogowe i cyfrowe systemy radiołączności. Jako główny wykonawca, we współpracy z firmami DGT, NEXRAD, AKSEL, wdrożyła systemy Motorola DMR MOTOTRBO dla potrzeb Policji na stadionach EURO 2012 we Wrocławiu, Poznaniu i Gdańsku. Firma wdrożyła też system TETRA w kopalni w Adamowie oraz w Bełchatowie.

 

Źródło: własne, Postępowanie upadłościowe: SynTrio