Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pierwsze, europejskie testy Tait DMR Tier III w Polsce

 

Firma Tait Communications poinformowała o pierwszych w Europie testach standardu ETSI DMR Tier III w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie. Podczas pokazu uzyskano połączenie pomiędzy ul. Dworkową w Warszawie (lokalizacja stacji bazowej DMR Tier III) a Powiatowymi Centrami Zarządzania w Grójcu i Piasecznie, które aktualnie osiągalne są za pomocą analogowego systemu konwencjonalnego.

 

 Tait-DMR-Tier-3-products

 

Jakość korespondencji radiowej była bardzo dobra. Następnie uzyskano połączenie pomiędzy ul. Dworkową w Warszawie (lokalizacja stacji bazowej DMR Tier III) a Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego w Warszawie (pl. Bankowy) wykorzystując:

  • anteny bazowe na dachu budynku WCZK (jakość dźwięku bardzo dobra)
  • anteny samochodowe z radiem mobilnym umiejscowione na parapecie okna parteru budynku (jakość korespondencji dobra – zależna od położenia anteny)
  • terminal ręczny wewnątrz budynku (jakość słaba – silnie zależna od miejsca badania łączności).

Wykorzystując pełną infrastrukturę trankingową (stacja bazowa TB9300 z jedną nośną radiową, element centralny Tait Node oraz terminale) z powodzeniem sprawdzono funkcjonalności:

  • wywołania grupowe;
  • połączenia indywidualne;
  • wysyłanie krótkich wiadomości tekstowych;
  • połączenia alarmowe;
  • obsługę kolejkowania połączeń.

W odpowiedzi na pytania z sali stwierdzono, że firma Tait oferuje wyniesienie zdalnego manipulatora radiotelefonu mobilnego do 2 km przy wykorzystaniu odpowiedniego kabla producenta. Nie jest natomiast możliwe wyniesienie zdalnego manipulatora korzystając z sieci LAN.

 

Integracja z sieciami DMR Tier II w zależności od producenta infrastruktury może być wykonana przez terminal DMR Tier II połączony analogowym interfejsem czterożyłowym z bramką cyfrowo-analogową Tait Network Gateway. Ponadto stwierdzono, że póki co nie ma możliwości integracji z MOTOTRBO poprzez styk Ethernet radioprzemiennika, gdyż producent wspomnianego rozwiązania DMR Tier II nie wspiera żadnego międzynarodowego standardu API a bazuje jedynie na rozwiązaniach własnych, których używanie wiąże się z drogimi licencjami.

 

Testy zakończyły się sukcesem, w wyniku których wiele instytucji potwierdza chęć dalszych testów na własnej infrastrukturze m.in. Wodociągi Warszawskie.

 

Artur Lara (kierownik projektów ICT w MPWiK) stwierdził: „System Tait DMR Tier III spełnia nasze wszystkie oczekiwania odnośnie funkcjonalności tj. dobre zasięgi, odpowiednio zabezpieczone radioterminale o klasie szczelności IP 67, bardzo dobra jakość głosu w porównaniu do DMR Tier II, możliwość sieciowania stacji bazowych przez IP, dynamiczny przydział grup, czterosystemowe radioterminale. Jestem usatysfakcjonowany z przeprowadzonych testów w CZK. Sądzę, że chętnie przyjrzymy się systemowi i przeprowadzimy testy na naszej architekturze”.

 

Źródło: Tait Communications

 

Dystrybutorem firmy Tait Communications na rynku polskim jest IT Partners Telco (www.itpartners.com.pl)

IT-partners-logoIT Partners Telco specjalizuje się w systemach telekomunikacyjnych opartych o transmisję mikrofalową. Oprócz profesjonalnej łączności radiowej TETRA, DMR firma oferuje również linie radiowe, systemy punkt-wielopunkt, łączność satelitarną oraz sieci optyczne.