Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

UM Warszawa rozwiązał umowę z DGT

 

Urząd Miasta Stołecznego Warszawa rozwiązał umowę z firmą DGT na budowę Systemu Zintegrowanej Łączności - dowiedział się serwis RadioTech.pl. Powodem decyzji było niepełne wywiązanie się z warunków umowy. Po formalnym zakończeniu procedury prawnej Biuro Zamówień Publicznych Urzędu ma jeszcze w tym roku ogłosić powtórny przetarg.

 

centrum_bezpieczenstwa-warszawy 

 

W całej sprawie chodzi o zakup systemu integratora radiowego z modułem nagrywania, którego zadaniem jest integracja środki łączności radiowej i telefonicznej. We wrześniu ubiegłego roku firma DGT złożyła korzystniejszą cenowo ofertę (922,5 tys. zł) od swojego rywala, firmy ELVYS (1,2 mln zł). System miał zapewnić integrację z serwerem SI WCPR do obsługi numeru 112 (Projekt OST 112) oraz współpracę z IP Cisco CUCM, będącego w posiadaniu przez Zamawiającego.

 

Podczas wdrożenia firma DGT prawidłowo zrealizowała część dyspozytorsko-telefoniczną, uruchomioną na konsolach DGT 5810 identycznych jak te funkcjonujące już w ramach projektu SI WCPR. Wśród wymogów znalazła się też integracja systemów radiowych TETRA, EDACS, MOTOTRBO i konwencjonalnego. Zgodnie z naszymi informacjami, przede wszystkim integracja z jedną z tych technologii była dla Wykonawcy najtrudniejszym elementem wdrożenia. Zaproponowane rozwiązanie nie spełniło ostatecznie wyśrubowanych wymogów w testach funkcjonalności. Mimo trzykrotnego wydłużania terminu odbioru nie przeszło testów odbiorczych. W tej sytuacji, Zamawiający działając zgodnie z formalnymi przesłankami podjął decyzję o rozwiązaniu umowy.

 

System miał funkcjonować na potrzeby Centrum Bezpieczeństwa Warszawy umożliwiając koordynacje pomiędzy wszystkimi stołecznymi służbami podczas wielkich imprez masowych, zgromadzeń publicznych oraz zarządzania sytuacjami kryzysowymi. Konsole dyspozytorskie, miały być zainstalowane m.in w Straży Pożarnej, Policji i innych kluczowych dla bezpieczeństwa miasta służbach.

 

Jak się dowiedzieliśmy, firma DGT zamierza ponownie ubiegać się o to Zamówienie, co oznacza, że Zamawiający nie wykluczył jej z prowadzonych przez siebie postępowań publicznych.

 

Źródła: własne Fot. UM Warszawa