Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ożarowice: pierwsze wdrożenie LTE dla administracji publicznej

 

Firma Huawei na specjalnej konferencji prasowej w Warszawie, poinformowała o wdrożeniu w gminie Ożarowice pierwszej na świecie sieci LTE na zlecenie administracji publicznej. Infrastruktura sieciowa składa się z 8 stacji bazowych LTE, działających w paśmie 3,6–3,8 GHz, które zapewniają pokrycie na 95% zamieszkałych terenów. Wartość projektu to 3,2 mln złotych z czego blisko 2,8 mln pochodziło ze środków unijnych.


 Bartłomiej Ślawski Huawei (z lewej) wręcza wójtowi gminy Ożarowice Grzegorzowi Czapla certyfikat innowacyjnej gminy

 

Ożarowice to niewielka gmina wiejska we wschodniej części Powiatu Tarnogórskiego. Pomimo tego, że na jej terenie znajduje się Międzynarodowy Port Lotniczy w Pyrzowicach, gmina miała słabo rozwiniętą infrastrukturę telekomunikacyjną i niski poziom nasycenia usługami szerokopasmowego dostępu do Internetu.

 

Warstwę szkieletową oparto o radiolinie cyfrowe klasy operatorskiej o przepływności nawet do 1 Gb/s. W węzłach dystrybucyjnych zainstalowano 8 kompletnych stacji bazowych eLTE HUAWEI – jednego z największych na świecie producentów rozwiązań LTE. Zastosowana architektura jest prawie identyczna do tej stosowanej przez operatorów sieci komórkowych LTE. Podstawową różnicą jest zastosowanie kanału 43 (3,6-3,8 GHz) oraz profesjonalnych terminali zewnętrznych, które dzięki użyciu wydajnych anten mogą pokonać przeciwności związane z propagacją w paśmie 3 GHz.

 

Wójt Ożarowic Grzegorz Czapla

 

Huawei jako pierwsza firma na świecie zdecydowała się pokazać komercyjne zastosowanie systemu LTE TDD w wyższych częstotliwościach. Tym samym na rynku pojawiła się od dawna oczekiwana ewolucja systemów klasy WiMAX w kierunku technologii 4G. LTE przejęło prym w rozwoju nie tylko sieci mobilnych, ale również wyspecjalizowanych sieci dostępowych ostatniej mili.

 

Poza bezprzewodową infrastrukturą sieciową w technologii LTE, w gminie zainstalowane zostały także infokioski oraz hotspoty zapewniające publiczny dostęp do sieci. Wdrożenie zostało zrealizowane we współpracy z firmą STIMO Systemy Informatyczne.

 

— To pierwszy tego typu projekt zrealizowany na świecie. Jednak liczymy, że wkrótce w Polsce przeprowadzimy więcej takich wdrożeń zarówno dla samorządów, jak lokalnych operatorów — mówi Sylwester Chojnacki z Huawei.

 

Sylwester Chojnacki, Wireless Products Manager w Huawei Polska.

 

W ramach systemu działa również monitoring miejski ale w kolejce czekają kolejne usługi do wdrażania aplikacji Smart Grid.

Prezentacja wdrożenia: http://youtu.be/6UNrLie7tn4

 

Źródło: własne, Huawe, Fot. Mariusz Waruszewski RadioTech.pl

 


Huawei logoHuawei jest wiodącym dostawcą rozwiązań informatycznych i telekomunikacyjnych. Koncentrując się na zorientowanych na klienta innowacyjnych produktach oraz partnerstwach z innymi podmiotami firma jest dostawcą kompleksowych rozwiązań w zakresie sieci i urządzeń telekomunikacyjnych oraz technologii chmury obliczeniowej. Huawei dostarcza konkurencyjne rozwiązania, z których korzystają firmy telekomunikacyjne, przedsiębiorstwa oraz klienci indywidualni. Produkty Huawei są znane w 140 krajach na świecie, korzysta z nich ponad jedna trzecia populacji naszego globu. Firma w swojej ofercie posiada system łączności trankingowej TruStar CDMA oraz nowatorskie rozwiązanie eLTE.