Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pogotowie w Opolu skorzystało na wdrożeniu nowego systemu radiowego

 

Firma Aksel, wiodący dostawca rozwiązań radiokomunikacyjnych w Polsce, pod koniec ubiegłego roku wdrożyła system cyfrowej łączności radiowej MOTOTRBO oraz autorską aplikację CPR w Opolskim Centrum Ratownictwa Medycznego. Nowy system wydatnie przyczynił się do skrócenia czasu dojazdu karetki do poszkodowanego.


Opolskie-centrum-ratownictwa-medycznego-karetka-mercedes 

"Bieżący system bardzo wspiera naszą pracę, daje nam bezpieczeństwo, łatwiej jest koordynować, widzimy wszystkie zespoły: które są w akcji, które są wolne i w którym miejscu się znajdują. Pozwala nam wyznaczyć trasę bezpośrednio, a więc w karetce widzimy, jak mamy dojechać do pacjenta, a łączność radiowa, którą posiadamy, cyfrowa, jest znacznie lepsza, niż analogowa, którą mieliśmy dotychczas." - powiedział Krzysztof Waszkiewicz, dyrektor medyczny Opolskiego Centrum Ratownictwa Medycznego.

 

"Budowa systemu była dla nas ogromnym wyzwaniem, po pierwsze, ze względu na konieczność zapewnienie bezprzerwowej łączności w tak odpowiedzialnej służbie, jaką jest pogotowie ratunkowe, po drugie ze względu na skok technologiczny związany z przejściem z łączności analogowej na cyfrową. Po kilku miesiącach funkcjonowania systemu, z satysfakcją możemy uznać, że nasza misja została zakończona pełnym sukcesem." - powiedział Stanisław Słowik, Prezes Zarządu Aksel Sp. z o.o.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu video z wdrożenia:

 


Produkcja: RadioTech.pl na zlecenie Aksel Sp. z o.o.

 

Oglądaj w FullHD bezpośrednio na naszym kanale YouTube: http://youtu.be/DbBwbcJ730Q


O firmie Aksel Sp. z o.o. (www.aksel.com.pl)
Logo Aksel Sp. z o.o.Aksel Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych w standardach TETRA, DMR, MPT1327 i inne. Firma zajmuje się również dostarczaniem aplikacji telemetrycznych, projektowaniem i produkcją oprogramowania monitoringu pojazdów kołowych i szynowych. Aksel jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Motorola oraz twórcą aplikacji dyspozytorskiej ConSEL.