Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

WASKO wdrożyło system SWD w Tarnowie

 

Firma WASKO S.A. poinformowała o zakończeniu wdrożenia Systemu Wspomagania Dowodzenia w Tarnowie. System SWD dla Ratownictwa Medycznego wspomaga proces obsługi zdarzeń medycznych od momentu przyjęcia zgłoszenia, poprzez skierowanie właściwych Zespołów Ratownictwa Medycznego (ZRM) do jego obsługi, kończąc na transporcie poszkodowanych do miejsca hospitalizacji.

 Tarnow-SWD-Wasko

 

Wszystkie karetki dzięki odpowiednim urządzeniom są na bieżąco monitorowane, widoczny jest ich stan, dokładne położenie oraz statusy w jakim się znajdują. Zespoły Ratunkowe zostały również wyposażone w tablety z łącznością GSM oraz odbiornikami GPS dzięki temu mogą wspomagać się w lokalizowaniu miejsca zdarzenia, wypełniać karty czynności medycznych na miejscu oraz informować dyspozytornie o zmianach statusu wyjazdu. W miejscach stacjonowania znajdują się terminale na które dostarczane są zlecenia wyjazdów oraz drukarka sieciowa na której możliwe jest automatyczne drukowanie takiego zlecenia.

 

Tarnów SWD drukowanie zleceń wyjazdów zespołów karetek

 

Zamontowane zostały również telefony działające w technologii VoIP, które stanowią kolejny środek łączności w miejscu stacjonowani zespołu ratownictwa medycznego.? Główną cześć systemu w dyspozytorni stanowią 3–monitorowe stacje robocze z cyfrową mapą oraz narzędziami potrzebnymi do prawidłowego dysponowania zespołami, a także konsole radiowo–telefoniczne pełniące rolę urządzeń do odbioru zgłoszeń z numeru alarmowego, a także do łączności radiowej w wszystkimi zespołami.

 

Źródło: wasko.pl

 

O firmie WASKO S.A. (wasko.pl)

Logo WASKO S.A.

 WASKO S.A. jest jedną z czołowych polskich firm teleinformatycznych. Spółka od 24 lat dostarcza swoje rozwiązania dla średnich i dużych przedsiębiorstw głównie z sektora paliwowo-energetycznego, telekomunikacyjnego i bankowego, a także dla administracji publicznej i rządowej. WASKO wspólnie z DGT wdraża ogólnokrajowy zintegrowany system Wojewódzkich Centrów Powiadamiania Ratunkowego (WCPR).