Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

System cyfrowy IDAS na autostradzie A1

 
Jednym z wdrożonych systemów cyfrowych IDAS przez firmę Icom Polska, jest cyfrowy system łączności dyspozytorskiej na autostradzie A1 dla firmy Intertoll Polska Sp. z o.o. Intertoll jest częścią międzynarodowego koncernu „G5” i wiodącym operatorem płatnych dróg na całym świecie z prawie 30-letnim doświadczeniem.
 

autostrada-A1-w-Swarozynie-kierunek-Gdansk

 
Początki działania firmy sięgają lat 80-tych, kiedy to Intertoll zaczął obsługę pierwszych płatnych dróg w Republice Południowej Afryki. Na początku lat 90-tych Intertoll rozszerzył zakres swoich działań o dostawę sprzętu do dróg płatnych.
 
W Europie firma jest obecna m.in. w Polsce i na Węgrzech, gdzie już od kilkunastu lat zajmuje się obsługą trzech odcinków autostrad. W Budapeszcie znajduje się również siedziba Intertoll Europe.
 
Pierwsze wdrożenie przez Icom Polska Sp. z o.o. systemu łączności dyspozytorskiej dla Intertoll Polska Sp. z o.o. nastąpiło w roku 2007 na odcinku autostrady A1 Rusocin – Swarożyn. W roku 2011 został uruchomiony na odcinku Rusocin - Lubicz, cyfrowy system łączności dyspozytorskiej w oparciu o system IDAS. Zakres prac obejmował projekt systemu, uzyskanie stosownych pozwoleń w UKE, wykonanie dokumentacji technicznej, dostawę, instalację i uruchomienie systemu.
 
Elementami składowymi systemu są:
 
a) stacje bazowe ICOM IC-F5062 - 6 szt 
b) cyfrowe radiotelefony przewoźne ICOM IC-F5062 - 47 szt.
c) cyfrowe radiotelefony ręczne ICOM IC-F3102D - 34 szt.
d) stanowiska dyspozytorskie RSD-100 Nowatel - wykorzystujące rozległą sieć IP umożliwiające m.in. wysyłanie wiadomości SDS, rejestrację rozmów.
 
"Cieszymy się, że mogliśmy zrealizować tak ciekawy projekt dla branży transportowej w oparciu o najnowsze rozwiązania cyfrowej łączności firmy Icom." - powiedział Marcin Piasecki, Dyrektor Zarządzający Icom Polska Sp. z o.o.
 
 
Źródło: icompolska.pl
 
 
O firmie Icom Polska
Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalnaFirma ICOM Polska Sp. z o.o. rozpoczęła działalność w kwietniu 2004 roku. Firma wchodzi w skład międzynarodowej grupy VHF Group z siedziba w Oslo, działającej na rynku radiokomunikacyjnym grupującej firmy radiokomunikacyjne z Norwegii, Szwecji, Danii, Polski oraz krajów bałtyckich. ICOM Polska jest wyłącznym importerem i dystrybutorem w Polsce produktów Icom Inc. Japan, producenta profesjonalnego sprzętu radiokomunikacyjnego.