Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Aksel-Net rozpoczął modernizację swojej sieci do systemu DMR

 

Aksel-Net Sp. z o.o, wiodący publiczny operator trankingowej łączności radiowej w standardzie MPT1327 w Polsce, rozpoczął modernizację swojej sieci do systemu DMR (Digital Mobile Radio). Pierwsze stacje bazowe na południu Śląska już działają w trybie cyfrowym. Użytkownicy mają możliwość wyboru pomiędzy analogowym trankingiem MPT1327 a cyfrową łącznością DMR. Docelowo nastąpi całkowita migracja systemu na łączność cyfrową. Jest to jedno z pierwszych wdrożeń standardu DMR u komercyjnego operatora systemu trankingowego w Polsce.

 

pracownik-terenowy-z-radiotelefonem-motorola

 

Główne zalety cyfrowego systemu to przede wszystkim dwukrotnie większa pojemność, lepsze zasięgi, doskonała jakość połączeń głosowych (redukcja zakłóceń i szumów tła), możliwość korzystania z kanałów transmisji danych a także rozbudowane usługi lokalizacyjne w oparciu o technologię GPS. Operator oferuje też szeroki wybór nowoczesnych radiotelefonów analogowo-cyfrowych firmy Motorola.

 

Spółka Aksel-Net wyposażyła już pierwszych klientów, będących w zasięgu cyfrowego systemu w konsolę dyspozytorską ConSEL od firmy Aksel, która oferuje pełną funkcjonalność radiotelefonu DMR z poziomu aplikacji. Pozwala ona na zdalne sterowanie radiotelefonem, tworzenie grup oraz indywidualnych numerów. Stanowi także w pełni funkcjonalny rejestrator rozmów, umożliwiając transmisję głosu i danych. Rozbudowane funkcje lokalizacyjne AVL czy współpraca z mapami cyfrowymi pozwalają na łatwą wizualizację obiektów wraz z aktualną pozycją. Firma oferuje bardzo atrakcyjne rabaty dla pierwszych klientów, którzy zdecydują się na migrację na system cyfrowy.

 

„Cieszymy się, że jako jeden z prekursorów na polskim rynku podjęliśmy decyzję o modernizacji swojej analogowej sieci radiowej na cyfrową, pracującą w standardzie DMR. Nasza decyzja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem klientów, którzy są otwarci na cyfrową jakość i nowe innowacyjne usługi w zakresie radiokomunikacji profesjonalnej, ”  – powiedział Michał Spas, inżynier ds. sprzedaży usług w Aksel-Net Sp. z o.o.

 

Firma Aksel-Net oferuje czasowe wypożyczenie sprzętu, umowy krótkoterminowe oraz nawiąże współpracę z innymi Operatorami na zasadzie umów partnerskich.

 

Więcej informacji można uzyskać pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

Źródło: www.akselnet.pl

 

Aksel-Net Sp. z o.o. logoFirma Aksel-Net funkcjonuje od roku 1994, dysponując prywatną, profesjonalną siecią radiową złożoną z kilkunastu przemienników radiowych na terenie Polski.