Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowa wersja zewnętrzna zdalnego sterowania radiotelefonem od digitex

 

Spółka PLATAN, właściciel najbardziej znanej polskiej marki Zintegrowanych Systemów Ostrzegania i Powiadamiania Ludności - digitex, poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowej wersji zewnętrznej urządzenia DZS-360/Z, służącego do sterowania radiotelefonem. Teraz transmiter można bezproblemowo zainstalować na zewnętrznych ścianach budynków.

 

Transmiter digitex dzs_360mz

 

Systemy DZS służą do zdalnego sterowania radiotelefonami różnych producentów (analogowymi i MOTOTRBO firmy Motorola oraz TM-800 firmy Hytera) za pomocą:

 • pary przewodów (linii telefonicznej niekomutowanej lub komutowanej w wypadku DZS-360K) na odległość 10 km i większej,
 • sieci Ethernet (technologia IP) wykorzystując sieć lokalną lub Internet,
 • sieci ISDN.

System umożliwia rozdzielenie panelu przedniego radiotelefonu (który może znajdować się np. na stanowisku dyspozytora) od układu nadawczego, który umieszcza się w bezpośrednim sąsiedztwie anteny (np. zamontowanej na wysokim budynku lub maszcie). Eliminuje to główne źródło strat mocy, jakim jest długi kabel antenowy. Dzięki systemowi zdalnego sterowania możliwe jest optymalne usytuowanie anteny i znaczne poprawienie warunków łączności radiowej.

 

Cechy charakterystyczne transmitera w wersji zewnętrznej:

 • Obudowa metalowa IP65 z 2 zamkami, ocynkowana, malowana proszkowo.
 • Głównym elementem odpowiedzialnym za utrzymanie właściwych warunków pracy jest termostat. W przypadku wystąpienia wartości temperatury poniżej nastawy granicznej następuje załączenie elementu grzewczego. Dodatkowo w urządzeniu znajduje się wentylator, który załącza się automatycznie po przekroczeniu temperatury 55 st. C.
 • Od nadmiernego nagrzewania chroni daszek umieszczony na górnej części obudowy.
 • Właściwą wentylację urządzenia zapewniają wywietrzniki umieszczone w obudowie.
 • W urządzeniu znajduje się odwadniacz odpowiedzialny za odprowadzenie nadmiaru wody w przypadku skroplenia się w środku.
 • Ochronnik przeciwprzepięciowy w instalacji elektrycznej chroni urządzenie przed przejściowymi przepięciami, ograniczając czas trwania i częstotliwość prądu następczego.
 • Filtr sieciowy zapewnia stabilne zasilanie wolne od zakłóceń od innych elementów podłączonych do sieci, jak również od interferencji pomiędzy poszczególnymi komponentami wpiętymi do filtra sieciowego. Filtr sieciowy musi być podłączony do instalacji wyposażonej w działające uziemienie.
 • Odgromnik antenowy ogranicza przepięcia indukowane w obwodach sygnałowych oraz zabezpiecza urządzenie przed zniszczeniem podczas wyładowań atmosferycznych.

 

Więcej o Systemie Zdalnego Sterowania Radiotelefonami DZS

 

Źródło i fot: digitex.pl

 

O firmie Platan Sp. z o.o. sp. k (www.platan.pl)

Platan logo firmyPlatan Sp. z o.o. sp. k. jest wiodącym polskim producentem abonenckich central telefonicznych i serwerów telekomunikacyjnych oraz zintegrowanych systemów powiadamiania digitex. Produkty Platana to w całości polska myśl techniczna. Własne biura konstrukcyjne i kilkudziesięciu wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zakresu telekomunikacji, informatyki i elektroniki tworzy rozwiązania oparte na najnowszych światowych trendach i technologiach.