Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

AKSEL wdrożył cyfrową łączność dla TOPR

 

Spółka Aksel, wiodący integrator profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych w Polsce, poinformowała o wdrożeniu cyfrowego systemu łączności radiowej dla TOPR. System jest wykorzystywany dla potrzeb ratownictwa górskiego i celów ochrony przyrody w Tatrach.

 

Logotypy Aksel i TOPR

W ramach projektu zmodernizowano mocno wyeksploatowany analogowy system ratowników do cyfrowego standardu ETSI DMR. Nową łączność zbudowano w oparciu o radiotelefony Motorola MOTOTRBO pierwszej generacji oraz infrastrukturę włoskiej firmy RadioActivity.Tatrzańskie Górskie Pogotowie Ratunkowe postawiło na wykorzystywane i wypróbowane przez szereg służb radiotelefony MOTOTRBO serii 3000. W ramach zrealizowanego zamówienia dostarczono 85 zestawów radiotelefonów nasobnych DP3601 wyposażonych w dodatkową baterię oraz zestaw audio firmy SAVOX.


Ratownicy zakupili również 7 stacji samochodowych DM3601 oraz 8 DM3600 w ukompletowaniu bazowym. W zadaniu dostarczono również 3 stacje retransmisyjne firmy RadioActivity systemu MULTICAST. Dwie z nich pracują w stałych lokalizacjach, trzecia służy jako stacja mobilna wykorzystywana podczas wymagających akcji, które niejednokrotnie zdarzają się w górach.Jednym z głównych założeń władz TOPR była budowa systemu niezawodnego i nowoczesnego. Dlatego też jednym z wymagań jakie postawiono dostawcy była możliwość przyszłościowego rozwinięcia do systemu pracującego w trybie SIMULCAST. Sieci tego typu używają tej samej częstotliwości radiowej na całym obszarze pokrycia, dzięki temu doskonale nadają się do zastosowania na rozległych terenach o małej gęstości zaludnienia. Stacje bazowe DMR firmy RadioActivity pracują w trybie odbioru zbiorczego przestrzennego, który zwiększa zasięg aż o 30-50% w porównaniu do tradycyjnych przemienników DMR dostępnych obecnie na rynku. Modułowa budowa systemu umożliwia jego bezproblemową rozbudowę w przyszłości.


Ostatnim, choć bardzo istotnym elementem systemu zakopiańskich ratowników jest aplikacja dyspozytorska. W bazie TOPR w Zakopanem kierownik dyżuru wykorzystuje aplikację ConSEL firmy Aksel, Partnera Aplikacyjnego Motorola w Polsce. Aplikacja oferuje szereg funkcji ułatwiających prowadzenie korespondencji głosowej, pozwala lokalizować radiotelefony oraz współpracuje z aplikacją lokalizacyjną Zamawiającego.

Projekt został zrealizowany terminowo przed końcem listopada ubiegłego roku.

Źródło: Aksel Sp. z o.o.

 

O firmie Aksel Sp. z o.o. (www.aksel.com.pl)
Logo Aksel Sp. z o.o.Aksel Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych w standardach TETRA, DMR, MPT1327 i inne. Firma zajmuje się również dostarczaniem aplikacji telemetrycznych, projektowaniem i produkcją oprogramowania monitoringu pojazdów kołowych i szynowych. Aksel jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Motorola oraz twórcą aplikacji dyspozytorskiej ConSEL.