Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Polska energetyka inwestuje w łączność TETRA

 

(Tetraforum.pl) Tauron Dystrybucja S.A. ogłosił nowy przetarg na rozbudowę swojego systemu TETRA na obszarze oddziału Będzin. Jest to kolejna inwestycja Tauron w niezawodną łączność TETRA. Warto przypomnieć, że w roku 2011 ówczesna spółka Vattenfall Distribution Poland (obecnie Tauron Dystrybucja GZE) rozpoczęła wdrożenie systemu Dimetra IP firmy Motorola na terenie oddziału Gliwice. Postępowanie przetargowe w tej sprawie zostało ogłoszone już w 2010 roku i spowodowane było rosnącymi potrzebami niezawodnej i bezpiecznej łączności dyspozytorskiej oraz transmisji danych.

 

pracownicy-tauron-dystrybucja-prace-na-linii-wysokiego-napiecia.jpg


Głównym dostawcą rozwiązań systemu TETRA została firma Motorola Solutions Polska. Obecnie funkcjonujący system składa się z 28 stacji bazowych TETRA i oprócz łączności dyspozytorskiej, zapewnia również medium transmisyjne dla systemu SCADA opartego na całej serii nowoczesnych systemów automatyki na rozłącznikach SN, zaprojektowanych przez firmę Elkomtech. Pracownicy zostali wyposażeni w radiotelefony przewoźne MTM5400 oraz przenośne MTP850s.

 

Ogłoszony obecnie przetarg zakłada rozbudowę istniejącego systemu o 13 nowych stacji bazowych. Ponadto zamówienie obejmuję również dostawę radiotelefonów przewoźnych (200 sztuk), biurkowych (20 sztuk) oraz przenośnych (400 sztuk).

 

Sektor energetyki, jako strategiczna gałąź gospodarki, posiada własną analogową sieć łączności radiowej, opartą o system DIGICOM7. System ten był rozwijany od roku 1993, jednakże jego pojemność i możliwości techniczne w obecnej dobie automatyzacji pozostawiają wiele do życzenia. Zaniechanie produkcji systemu DIGICOM7 w 2003 przez jego producenta, powoduje dodatkowe problemy serwisowe i eksploatacyjne.

 

Wdrożenie cyfrowego systemu TETRA w polskiej energetyce pozwoli na zastosowanie zaawansowanych rozwiązań telemetrii i telesterowania, w tym również zdalnego odczytu liczników energii elektrycznej.

 

Energa Operator również rozważa wdrożenie na swoim obszarze łączności TETRA. Z informacji do jakich udało nam się dotrzeć wiemy, że pod uwagę brane są również technologie CDMA2000, LTE i DMR.

 

Źródło: tetraforum.pl Fot: Tauron.