Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Sześć ofert na budowę systemu ITS Poznań

 

Do poznańskiego Zarządu Dróg Miejskich wpłynęło sześć ofert na budowę Inteligentnego Systemu Transportu w Poznaniu. Przypominamy, że jednym z komponentów projektu będzie cyfrowy system łączności radiowej TETRAktóry zapewni m.in łączność głosową

i transmisję danych przy pomocy radiotelefonów zainstalowanych w pojazdach komunikacji miejskiej.

 

Zarząd Dróg Miejskich w Poznaniu Logo 

Dowiedzieliśmy się, że kilka czołowych firm z branży radiokomunikacji profesjonalnej również bierze udział pośrednio w tym przetargu, jako podwykonawcy Wykonawców głównych. Oczywiście na tym etapie nie wiadomo która z firm będzie realizowała projekt systemu łączności. Dopiero po rozstrzygnięciu postępowania głównego zwycięska firma lub konsorcjum wybierze partnera, który zajmie się wdrożeniem systemu TETRA. 

 

Znana jest liczba terminali TETRA, które mają być zainstalowane w pojazdach - jest ich 560 (+20 terminali obsługi technicznej). W projekcie systemu brak jest informacji o liczbie stacji bazowych (ani ich pojemności) z których będzie składał się cały system TETRA obejmujący swym zasięgiem aglomerację poznańską.

 

Na realizację całego projektu ZDM zamierza przeznaczyć nie więcej niż 98,8 mln złotych. Najtańsza oferta hiszpańskiej firmy Aeronaval de Construcciones opiewa na kwotę 77,5 mln złotych. Pozostałe oferty złożyli również: konsorcjum Sprint (103,6 mln), UTI Grup (100,7 mln), Thales Polska (113 mln), Qumak S.A. (97,9 mln), Siemens (82,9 mln).

 

Warto zaznaczyć, że nie kryterium oceny ofert nie opiera się w 100% tylko i wyłącznie na cenie. Zamawiający następująco określił wagi:  cena - 60, ocena techniczna - 30, gwarancja - 10.
Na rozstrzygnięcie tak złożonego przetargu przyjdzie poczekać z pewnością wiele tygodni. Poinformujemy naszych Czytelników o nowościach w tej sprawie.Źródło: zdm.poznan.pl