Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Syreny digitex ostrzegają polskich żołnierzy w Afganistanie

 

Firma Platan, producent systemów ostrzegania, alarmowania i łączności wdrożyła system syren alarmowych DSE w polskiej bazie wojskowej w Ghaznii w Afganistanie. Nad większością polskich baz rozpostarty jest elektroniczny parasol ochronny, w którego skład wchodzi sterowiec zawieszony wysoko nad bazą. Wyposażony jest on w nowoczesny systemy obserwacyjne, dzięki którym wiadomo co dzieje się wokół bazy w promieniu wielu kilometrów.

 

syreny-alarmowe-digitex.jpg

 

System obserwacji połączony jest z systemem ostrzegania i alarmowania. Syreny digitex DSE-1800S (1800 W) służą do generowania alarmów oraz przekazywania komunikatów głosowych żołnierzom znajdującym się w bazie. System powiadamia o wszystkich rakietach wycelowanych i odpalonych w kierunku bazy, dając czas żołnierzom na ucieczkę do schronów.

 

W tym miejscu warto dodać, że łączność radiową w bazach zapewnia specjalna wersja systemu TETRA, przystosowana do pracy w trudnych warunkach.

 

Na antenie TVN Turbo wyemitowano odcinek serii Afganistan: Dziewiąta zmiana. Na poniższym filmie pokazano działanie systemu alarmowania i powiadamiania (od 10:04 minuty filmu).


Kliknij na obrazek aby obejrzeć film.

Kliknij na obrazek aby przejść do filmu: Afganistan - Dziewiąta zmiana , odcinek 4

 

http://tvnplayer.pl/programy-online/afganistan---dziewiata-zmiana-odcinki,525/odcinek-4,S00E04,14994.html

 

Źródło i fot: tvnplayer.pl

 

O firmie Platan Sp. z o.o. sp. k (www.platan.pl)

Platan logo firmyPlatan Sp. z o.o. sp. k. jest wiodącym polskim producentem abonenckich central telefonicznych i serwerów telekomunikacyjnych oraz zintegrowanych systemów powiadamiania digitex. Produkty Platana to w całości polska myśl techniczna. Własne biura konstrukcyjne i kilkudziesięciu wysoko wykwalifikowanych specjalistów z zakresu telekomunikacji, informatyki i elektroniki tworzy rozwiązania oparte na najnowszych światowych trendach i technologiach.