Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Nowe radiotelefony pracujące w systemie IDAS

 

W ofercie Icom Polska pojawiły się kolejne radiotelefony ręczne pracujące w systemie cyfrowym IDAS™. Są to modele IC-F3262DT/DS na pasmo VHF i IC-F4262DT/DS na pasmo UHF. Oba występują w dwóch wersjach: z pełną lub uproszczoną klawiaturą.

 

idas-icom-radiotelefon-IC-F4261DT-pod-woda.jpg

Radiotelefony dostępne są również w wersji z wbudowanym odbiornikiem GPS. Dane dotyczące aktualnej pozycji radiotelefonu mogą być wówczas dołączone do transmisji głosu lub danych (SDM, status lub sygnał alarmowy) i przesłane do stacji dyspozytorskich.

Radiotelefony posiadają wiele funkcji, które podnoszą bezpieczeństwo ich użytkowników. Funkcja Man Down automatycznie nadaje sygnał alarmowy, gdy radiotelefon pozostawiony jest w pozycji horyzontalnej. Funkcja Lone Worker (samotnego pracownika) również może nadać sygnał alarmowy, gdy radio nie jest obsługiwane przez wcześniej określony czas. Te sygnały mogą być nadane wraz z pozycją GPS (jako opcja), aby zaalarmować współpracowników lub dyspozytora o potencjalnym zagrożeniu.


Konstrukcja obudowy serii IC-F3262/4262 odpowiada klasie ochrony IP67 – odporność na kurz i wodę. Spełnia ona również wymogi standardu militarnego MIL-STD 810 G.  Wbudowany wzmacniacz BTL podwaja wyjściową moc ciągłą a duży 40mm głośnik o mocy 800mW (typ.) zapewnia głośny dźwięk do odbioru wszystkich wywołań nawet w hałaśliwym otoczeniu.


Wbudowany scrambler fonii typu inwersyjnego zapewnia bezpieczną łączność w trybie analogowym. Gdy używany jest tryb cyfrowy IDAS, scrambler cyfrowy w standardzie dostarcza 15-bitowy klucz (około 32000 kodów).

 

System IDAS - łatwa migracja na cyfrowy system łączności radiowejIDAS (ang. Icom Digital Advanced System) to cyfrowy system łączności radiowej oparty o standard dPMR. Zaprojektowany został w celu przeprowadzenia łatwej i szybkiej migracji z analogowych systemów na cyfrowe. Pracuje w kanale o szerokości 6,25kHz. Jednoczesna praca w trybie mieszanym tj. analogowo-cyfrowym ułatwia migrację ze starszych systemów analogowych.

 

Źródło: icompolska.pl

 

Icom-Polska-radiokomunikacja-profesjonalna-logo.jpgFirma ICOM Polska jest wyłącznym importerem i dystrybutorem w Polsce produktów Icom Inc. Japan, producenta profesjonalnego sprzętu radiokomunikacyjnego. Firma prowadzi sprzedaż sprzętu i akcesoriów ICOM bezpośrednio oraz poprzez sieć Autoryzowanych Partnerów.

 

Zobacz też Video:

[YouTube] - IDAS-cyfrowy system łączności radiowej firmy Icom