Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pogotowie w Płocku ma nową łączność

 

W Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej  Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Płocku został wdrożony nowoczesny cyfrowy system łączności dyspozytorskiej DMR.

Zadaniem systemu jest zapewnienie łączności z ambulansami oraz punktami oczekiwania w północno-zachodniej części województwa mazowieckiego, powiatach podlegających pod stanowisko dyspozytorów pogotowia w Płocku.

 

pogotowie-plock-cwiczenia.jpg 

 

Sieć łączności została zbudowana w oparciu o urządzenia cyfrowo-analogowe firmy Motorola Solutions pracujące w standardzie DMR oraz aplikację dyspozytorską ConSEL w wersji obsługującej sieci rozległe. Infrastrukturę uzupełniają wysokiej klasy routery firmy Cisco. Stacje bazowe w powiatach zostały wyposażone w urządzenia DR3000 oraz najnowszy model DM4600 zapewniające komunikację w cyfrowej sieci rozległej (Tryb IP Site Connect) oraz możliwość łączności ze śmigłowcem.

 

Ambulanse oraz punkty wyjazdowe zostały wyposażone w radiotelefony DM4600 oferujące wysoką funkcjonalność. Łączność z ambulansami i punktami oczekiwania zapewniają konsole dotykowe ConSEL produkcji firmy Aksel z Rybnika. Konsole umożliwiają łączność bezpośrednią w sieci rozległej IP Site Connect w dwóch szczelinach czasowych (łączność z ambulansami oraz punktami oczekiwania) oraz łączność ze śmigłowcem z każdej ze stacji bazowych. System jest jednym z  zaawansowanych wdrożeń standardu DMR w Polsce i posiada wiele możliwości konfiguracji w przypadku modernizacji czy rozbudowy.

 

Źródło: aksel.com.pl Fot. wspritsplock.pl

 

O firmie Aksel Sp. z o.o. (www.aksel.com.pl)
Logo Aksel Sp. z o.o.Aksel Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych w standardach TETRA, DMR, MPT1327 i inne. Firma zajmuje się również dostarczaniem aplikacji telemetrycznych, projektowaniem i produkcją oprogramowania monitoringu pojazdów kołowych i szynowych. Aksel jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Motorola oraz twórcą aplikacji dyspozytorskiej ConSEL.