Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Powiat mielecki chce kupić system łączności dla OSP

 

Powiat mielecki stara się o zakup nowoczesnego systemu łączności dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Byłby on niezwykle pomocny w sytuacjach kryzysowych m.in podczas powodzi, które w ostatnim czasie dość często nawiedzały ten region. - informuje Radio RDN Małopolska.

 powiat-mielecki.jpg

 

Jak już wcześniej informowaliśmy w tym artykule, dzięki nowym urządzeniom będzie można szybko i jednocześnie prowadzić akcję ratowniczą. System pozwoli również na natychmiastowe ostrzeganie i powiadamianie mieszkańców o nadchodzącym zagrożeniu. Cały system radiowy wraz z systemem ostrzegania i reagowania ma kosztować 3 miliony złotych. Powiat stara się o dofinansowanie tego projektu, ale musi wyłożyć pieniądze na wkład własny. Na razie udało się zabezpieczyć 172 tysiące złotych w budżecie powiatu. Potrzebne jest jeszcze drugie tyle. 

 

Starosta mielecki Andrzej Chrabąszcz liczy na pomoc gmin powiatu. Po przyznaniu środków myślę, że gminy wejdą w ten projekt. To jest ważne z punktu widzenia każdego wójta czy burmistrza i prezydenta, którzy w pierwszej kolejności prowadzą działania ratownicze. Mając takie narzędzie można te działania bardzo skutecznie prowadzić - mówi.

 

Źródło: rdn.pl

 

Podobne artykuły:

Powiat mielecki stawia na nowoczesny system łączności radiowej

Elvys doposaża PSP Kielce w system dyspozytorski