Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

UKE: Kanały 6,25 kHz w pierwszym kwartale 2013 roku

 

Przyszły rok przyniesie rewolucyjną zmianę w sprawie wydawania pozwoleń na wykorzystywanie częstotliwości radiowych. Oprócz obecnych kanałów o szerokości 12,5 i 25 kHz będzie można ubiegać się o pozwolenie na dysponowanie kanałem radiowych 6,25 kHz. Jest to dobra wiadomość dla obecnych jak i przyszłych klientów systemów standardu dPMR (Kenwood NEXEDGE i Icom IDAS). Należy się też spodziewać mniejszych opłat za prawo do dysponowania węższą częstotliwością.

 

"Pozwolenia radiowe wraz z prawem do wykorzystania kanałów radiowych o szerokości 6,25 kHz, będą mogły być wydawane po zmianie rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie rocznych opłat za prawo do dysponowania częstotliwością, co spodziewane jest w pierwszym kwartale 2013 r." - dowiedziała się nasza redakcja od Piotra Jaszczyka z zespołu prasowego Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

 

uke-urzad-komunikacji-elektronicznej-logo.jpg

 

Powyższe dotyczyć będzie zakresów częstotliwości przeznaczonych dla służby radiokomunikacyjnej ruchomej lądowej z wyłączeniem zakresów dla których zostały wydane plany zagospodarowania częstotliwości tj. dla zakresu 410-430 MHz oraz 450-470 MHz. W zakresach tych stosowanie innej szerokości niż 12,5 kHz lub 25,0 kHz, możliwe będzie dodatkowo po zmianie tych planów poprzez wprowadzenie planu dla szerokości kanału 6,25 kHz.

 

Obecnie obowiązujące prawo określa jedynie wysokość opłaty za prawo do dysponowania częstotliwością dla kanałów radiowych o szerokości 12,5 kHz oraz 25,0 kHz, co nie daje możliwości przydzielenia kanału radiowego o innej szerokości.

 

Poinformujemy naszych Czytelników, gdy tylko wspomniane rozporządzenie wejdzie w życie.

 

UWAGA: Chcesz być informowany o nowościach na naszym serwisie? Zapisz się do naszego NEWSLETTERA!

 

Źródło: UKE, własne,

 

Podobne artykuły:

IDAS dla ratownictwa medycznego w pomorskim

Cyfrowa łączność NEXEDGE dla Stadionu Narodowego

Kenwood NEXEDGE przebojem zdobywa polski rynek