Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Platan rozbudował system łączności i alarmowania w Opolu

 

Spółka PLATAN właściciel najbardziej znanej polskiej marki Zintegrowanych Systemów Ostrzegania i Powiadamiania Ludności - digitex dostarczyła urządzenia łączności radiowej na potrzeby rozbudowy Zintegrowanego Radiowego Systemu Alarmowania i Ostrzegania Ludności w Opolu.

Zamówienie został przyznane sopockiej spółce w ramach przetargu o którym pisaliśmy w artykule Opolski Urząd Wojewódzki rozbudowuje system alarmowania ludności.


digitex-logo.jpg

 

W ramach zamówienia PLATAN oprócz syren elektronicznych dostarczył m.in. radiotelefony analogowe VHF w wersji stacjonarnej i przenośnej oraz przewoźne. System digitexCZK/IP wykorzystuje transmisję radiową jako główne lub rezerwowe medium transmisji.

 

Sopocka spółka dostarczyła również autorski Systemu Zdalnego Sterowania DZS-360M (na zdjęciu poniżej) do radiotelefonów MOTOROLA GM-340/360/380. System ten pozwala na sterowanie funkcjami radiotelefonu za pomocą 1 pary przewodów na odległość nawet do 20 km.

 

System-zdalnego-sterowania-motorola-GM-340-360-380-platan-dsz.jpg

 

Dzięki temu możliwe jest rozdzielenie panelu przedniego radiotelefonu (który może znajdować się np. na stanowisku dyspozytora) od układu nadawczego, który umieszcza się w bezpośrednim sąsiedztwie anteny (np. zamontowanej na wysokim budynku lub maszcie). Eliminuje to główne źródło strat mocy, jakim jest długi kabel antenowy. Dzięki systemowi zdalnego sterowania możliwe jest optymalne usytuowanie anteny i znaczne poprawienie warunków łączności radiowej.

 

 

Firma Platan wdrożyła m.in. w Poznaniu pierwsze w Polsce w pełni cyfrowe systemy ostrzegania ludności wykorzystujące cyfrową łączność radiową.


Warto przypomnieć, że Wielkopolski Urząd Wojewódzki (o którym wielokrotnie pisaliśmy na łamach naszego portalu) który jest w Polsce pionierem w budowie cyfrowej sieci radiowej o zasięgu wojewódzkim wdrożył cyfrowy, wojewódzki system alarmowania ludności oparty na sieci IP i cyfrowej platformie MOTOTRBO. Jest to jeden z najnowocześniejszych na świecie cyfrowych systemów ostrzegania ludności.

 

 

Źródło: http://www.bip.opole.uw.gov.pl, własne, fot: digitex.pl