Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Powiat mielecki stawia na nowoczesny system łączności radiowej

 

"Chcemy zbudować nowoczesny system łączności radiowej wraz z systemem wczesnego ostrzegania i reagowania" - informuje Starosta Powiatu Mieleckiego Andrzej Chrabąszcz. Wartość inwestycji to 3,1 mln złotych. Władze powiatu chcą nowoczesnych odpowiedzi na sytuacje kryzysowe. W powiecie mieleckim będą nowe syreny, nowa łączność radiowa a także możliwość selektywnego wywoływania jednostek ochotniczych Straży Pożarnych.

Ochotnicz-straz-pozarna-mielec.jpg 

Starostwo wyraziło już zgodę na zgłoszenie projektu pod nazwą „Budowa i modernizacja radiowej sieci łączności kierowania reagowaniem starosty powiatu- zintegrowanej systemem wczesnego ostrzegania i alarmowania ludności do indykatywnego wykazu indywidualnych projektów kluczowych województwa podkarpackiego na lata 2007- 2013”.


Oznacza to, że powiat mielecki ma szansę na inwestycję w nowe syreny alarmowe, nową łączność radiową oraz możliwość selektywnego wywoływania jednostek ochotniczych Straży Pożarnych. "To jest to, co powinno być w każdym powiecie, a zwłaszcza w takim powiecie jak powiat mielecki, który jest zagrożony wieloma sytuacjami kryzysowymi. Chcemy ten projekt za wszelką cenę zrealizować"- powiedział Starosta Andrzej Chrabąszcz

 
Gospodarz powiatu nie ukrywa, że o takim przedsięwzięciu myśli już od dłuższego czasu. "Przynajmniej już od dwóch lat monitowaliśmy potrzebę uruchomienia środków regionalnych w programie operacyjnym właśnie na tego typu projekt.  - dodaje. W projekcie będą partycypować również sąsiednie gminy, w których poszczególne zespoły zarządzania kryzysowego będę korzystać z nowego systemu.

 

Źródło: czyliwiesz.pl Fot:powiat-mielecki.pl