Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Wspólne ćwiczenia oraz łączność polskich i niemieckich policjantów

 

W ubiegłym tygodniu polscy i niemieccy policjanci uczestniczyli w zajęciach praktycznych odbywających się w ramach międzynarodowego programu szkoleniowego „Praca w tandemie-policja ponad granicami”. Program ten ma za zadanie przygotować policjantów z ościennych państw do pełnienia służby we wspólnych patrolach, po obu stronach granic. Organizatorem ćwiczeń było Prezydium Policji we Frankfurcie nad Odrą, a wzięło w nich udział 11 polskich i 10 niemieckich policjantów. W ramach wspólnych działań  każdy z policjantów poznał specyfikę pełnienia służby na terenie sąsiedniego państwa. W projekt było bezpośrednio zaangażowane Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku. To tu obok siebie pracują policjanci z Polski i z Niemiec, przekazując sobie wzajemnie zapytania kierowane do instytucji policyjnych państwa-sąsiada.

 

Centrum Współpracy Polsko-Niemieckiej w Świecku

 

W trakcie warsztatów przeprowadzono również testy systemu łączności radiowej pod nazwą KTS (Kurze Termine Schengen), który w osobnym kanale radiowym zapewnia wymianę korespondencji patroli zmotoryzowanych po obu stronach granicy, oferując dodatkowo symultaniczne tłumaczenie wypowiedzi na język sąsiada. KTS ma być wykorzystywany zwłaszcza przy pościgach transgranicznych i obejmować pas od Szczecina do Gubina, na terenie działania landu Brandenburgia. Obecnie trwa optymalizacja pracy urządzeń.

 

Zakończone w ubiegły piątek warsztaty, oprócz pogłębiania znajomości języka swojego zagranicznego partnera, pozwoliły na omówienie wielu sytuacji związanych z łamaniem prawa i ściganiem sprawców. Wspólne patrole coraz częściej uczestniczą w zwalczaniu przestępczości samochodowej, prowadzą razem kontrole drogowe czy działania poszukiwawcze. Realizacja aktualnej edycji ćwiczeń była możliwa dzięki środkom finansowym Unii Europejskiej.

 

Źródło: http://slupsk.szkolapolicji.gov.pl