Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

(Video) DMR Simulcast na MSPO 2012

 

Zachęcamy do obejrzenia kolejnego video wyprodukowanego przez zespół portalu RadioTech.pl. Tym razem przedstawiciel firmy Radio Activity Solutions z Włoch, Mauro Campidoglio wyjaśnia zasadę działania wielkoobszarowych sieci typu DMR Simulcast.

 

Wielostrefowa sieć DMR Simulcast używa tej samej częstotliwości na całym obszarze pokrycia, w odróżnieniu od sieci typu Multicast, które wymagają minimum 3-5 kanałów częstotliwościowych (typowo). Taka oszczędność częstotliwości ma niebagatelne znaczenie w czasach kiedy licencje na ich użytkowanie są coraz droższe, a ich uzyskanie jest coraz trudniejsze. Dodatkowo w sieciach typu Simulcast nie ma potrzeby skanowania, czy manualnej zmiany kanałów – wszystko odbywa się w sposób automatyczny.

 


Unikalną i wyróżniającą zaletą rozwiązania DMR firmy Radio Activity jest praca stacji bazowej/przemiennika DMR w trybie odbioru zbiorczego przestrzennego, który zwiększa zasięg aż do 50% w porównaniu do tradycyjnych przemienników DMR dostępnych obecnie na rynku.
 
Aktualnie sieć DMR tego typu jest wdrażana przez spółkę Aksel (Partnera Radio Activity w Polsce) dla TOPR. Czytaj: TOPR-będzie cyfrowa łączność DMR
 

Źródło: Aksel Sp. z o.o.

 

O firmie Aksel Sp. z o.o. (www.aksel.com.pl)
Logo Aksel Sp. z o.o.Aksel Sp. z o.o. zajmuje się projektowaniem, wdrażaniem i utrzymaniem profesjonalnych systemów radiokomunikacyjnych w standardach TETRA, DMR, MPT1327 i inne. Firma zajmuje się również dostarczaniem aplikacji telemetrycznych, projektowaniem i produkcją oprogramowania monitoringu pojazdów kołowych i szynowych. Aksel jest autoryzowanym dystrybutorem firmy Motorola oraz twórcą aplikacji dyspozytorskiej ConSEL.