Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Kierowcy MPK Poznań narzekają na łączność analogową

 

Jak dowiadujemy się z lektury artykuł portalu gazeta.pl, pt: "Atak butelką w przednią szybę. I nie ma jak wezwać pomocy", poznańscy kierowcy skarżą się na bardzo złą łączność radiową. Zasięg analogowego systemu łączności, który jest obecnie używany przez MPK Poznań jest niewystarczający. W sytuacjach krytycznych, kierowcy muszą posłużyć się prywatnym telefonem komórkowym. Ale jest światełko w tunelu...

 

mpk-poznan-autobus.jpg

 

Robert Fronczak, który w MPK zajmuje się tzw. inteligentnymi systemami transportowymi, powiedział że "być może już niedługo uda się zastąpić system, z którego obecnie korzysta MPK, bardziej nowoczesnym - cyfrowym. Ma się to stać dzięki dwóm unijnym projektom. W ramach Poznańskiej Elektronicznej Karty Aglomeracyjnej w pojazdach znajdą się nowoczesne komputery pokładowe. Wysyłane z nich sygnały będą odbierane przez dwie centrale, które z kolei powstaną w ramach projektu Inteligentnych Systemów Transportowych. Jeżeli uda się te projekty zrealizować, system powinien być bardziej niezawodny - wyjaśnia Fronczak."

 

Czekamy zatem na ogłoszenie przetargu w tej sprawie. Niezwłocznie poinformujemy o tym naszych Czytelników.

Fot: MPK Poznań