Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Koronawirus: Radiotelefony i akcesoria Motorola - zalecenia w zakresie czyszczenia i dezynfekcji

 

Firma Motorola Solutions opublikowała zalecenia w zakresie czyszczenia i dezynfekcji swoich radiotelefonów i akcesorii w odpowiedzi na epidemię koronawirusa (COVID-19) - tłumaczenie Elnex.

motorola_dezynfekcja_czyszczenie_Elnex-male

Motorola Solutions przedstawiła wytyczne dotyczące czyszczenia i dezynfekcji swoich produktów radiokomunikacyjnych w oparciu o obecne doświadczenia. Według światowych organów ds. zdrowia usuwanie zanieczyszczeń z powierzchni urządzeń elektronicznych zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusów i bakterii. Użycie środków dezynfekujących skutecznie zabija zarazki, które znajdują się na powierzchni tych urządzeń. Zaleca się regularne czyszczenie radiotelefonów oraz akcesorii (typu: mikrofonogłośniki, kamery nasobne, mikrofony, zdalne moduły PTT, konsole dyspozytorskie).

 

Link (w j. ang.) - Motorola, zalecenia i wskazówki dotycząc czyszczenia i i dezynfekcji

 

Wstępne czyszczenie:

  • Nałożyć 0,5% roztworu wody i detergentu za pomocą niemetalicznej gąbki, użyj sztywnej strony gąbki do przeczyszczenia - usunięcia wszelkich luźnych zabrudzeń z urządzenia. Następnie użyj miękkiej chłonnej strony, aby usunąć roztwór i osuszyć urządzenie.
  • Upewnij się, że po czyszczeniu urządzenia roztworem nie została na nim szczątkowa ilość tej substancji w szczególności w pobliżu jakichkolwiek złączy, pęknięć lub szczelin.

Dezynfekcja:

  • Urządzenia można dezynfekować, przecierając je szmatką nasączoną alkoholem izopropylowym Link do produktu (alkoholem odtłuszczającym, technicznym stosowanym do czyszczenia elektroniki) o stężeniu alkoholu co najmniej 70%.
  • Podczas czyszczenia alkoholem izopropylowym, alkoholu nie należy nigdy nakładać bezpośrednio na urządzenie. Powinien być nałożony na ściereczkę, która następnie posłuży do wytarcia urządzenia.
  • Działanie niektórych chemikaliów i ich oparów może mieć szkodliwy wpływ na tworzywa sztuczne i powłoki metalowe.

Komunikat:

Motorola Solutions, Inc. nie jest w stanie ustalić, czy określony produkt czyszczący skutecznie usuwa określone obce substancje (w tym wirusy) z urządzenia, ani czy środek dezynfekujący usunie wszystkie zarazki lub wirusy. Jednak powyższe wymienione środki czyszczące, dezynfekujące i procesy zostały zatwierdzone do użytku przez Motorola Solutions ponieważ nie wpływają bezpośrednio na zużycie urządzenia. Zapoznaj się z dokumentacją producenta chemikaliów, aby uzyskać szczegółowe informacje na temat skuteczności produktu czyszczącego w odniesieniu do obcych substancji (takich jak wirusy).

 

Źródło: Motorola Solutions, Tłumaczenie: www.elnex.pl

 

O Motorola Solutions

Motorola Solutions jest światowym liderem w dziedzinie komunikacji o znaczeniu krytycznym. Ich platformy technologiczne w zakresie komunikacji, oprogramowanie centrum dowodzenia, analizy wideo, oraz usługi zarządzania i wsparcia zwiększają bezpieczeństwo miast i pomagają społecznościom i firmom w rozwoju. Motorola Solutions wprowadza klientów w nową erę systemów bezpieczeństwa. Więcej na http://www.motorolasolutions.com