Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ericsson sprzedaje PGE Systemy instalację to testów LTE450

 

Ericsson uruchomił dla firmy PGE Systemy pilotażową radiową sieć dostępową, sieć rdzeniową wraz z systemem zarządzania oraz serwer komunikacji krytycznej z oprogramowaniem dyspozytorskim. Całość dopełnia aplikacja mobilna na terminale końcowe użytkowników. W ramach umowy Ericsson będzie również świadczył usługi utrzymania i wsparcia systemu przez kolejnych dwanaście miesięcy.

 

 ericsson-pge-systemy-system-LTE450-dla-energetyki

 

- Rozwiązanie dostarczone przez Ericsson pozwoli PGE Systemy na prace badawczo - rozwojowe w obszarze LTE – Mission Critical oraz testy przedwdrożeniowe, a docelowo integrację kolejnych stacji bazowych LTE450 na terenie kraju - powiedział Andrzej Piotrowski, wiceprezes PGE Systemy.

 

- Plan budowy ogólnopolskiego operatora łączności specjalnej w sektorze energii nabiera tempa, a przeprowadzone z powodzeniem testy potwierdzają, że technologia LTE – MC jest słusznym kierunkiem dla energetyki – dodaje Piotrowski.

 

- Ericsson R&D Center w Krakowie i Łodzi jest bezpośrednio zaangażowane we wspólne testy z PGE Systemy. Eksperci pracujący w R&D Center  w Łodzi i Krakowie odpowiadają za wytwarzanie oprogramowania dla sieci o znaczeniu krytycznym w największych tego typu projektach na świecie – jak choćby amerykański FirstNet. Polski sektor energetyczny zyskuje dostęp do światowej klasy specjalistów gotowych rozwijać sieć LTE450. Firma Ericsson produkuje w Tczewie komponenty radiowe 5G. Ericsson planuje również produkcję komponentów LTE w paśmie 450MHz. Oprogramowanie, radio jak i basebandy niezbędne do budowy sieci LTE450MHz będą ‘Made in Poland’ – powiedział Martin Mellor, szef firmy Ericsson w Polsce.

 

Firma Ericsson uczestniczy w Europie intensyfikacji działań w obszarze częstotliwości 450MHz. W Hiszpanii Ericsson wdraża ogólnokrajowy system LTE450MHz dla służb bezpieczeństwa publicznego. W sektorze energetycznym w Niemczech trwają przygotowania do testów funkcjonalności komunikacji krytycznej (Push-To-Talk/Push-To-Video) – bliźniacze do przeprowadzonych przez PGE Systemy w Polsce. W Stanach Zjednoczonych Ericsson i spółka SouthernLinc, odpowiadająca za dystrybucję energii oraz gazu, zastosowała technologię LTE w obszarze komunikacji krytycznej, SCADA, automatyzacji dystrybucji oraz odczytu liczników energii oraz gazu.

 

Źródło: materiały prasowe Ericsson Sp. z o.o.