Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Tauron rozpędza budowę infrastruktury pod system TETRA

 

Spółka TAURON Dystrybucja ogłosiła serię przetargów dotyczących rozbudowy infrastruktury technicznej - potrzebnej do budowy systemu łączności dyspozytorskiej TETRA. Przedmiotem zamówień jest opracowanie dokumentacji technicznej i terenowo-prawnej oraz  realizacja na ich podstawie robót budowy wież antenowych i kontenerów - na obiektach energetycznych - na potrzeby Systemu Łączności Dyspozytorskiej TETRA. Zwycięzca będzie miał za zadanie dostarczenie radiolinii łączących dane obiekty wieżowe. Prace dotyczą oddziałów spółki na obszarze: Częstochowa, Opole, Kraków, Tarnów, Legnicy oraz Jelenia Góra. Pozostanie jedynie obszar Wałbrzycha i Wrocławia.

 

tauron-dystrybucja-system-lacznosci-tetra-obszary

 

Warto nadmienić, iż spółka Tauron (dawniej jako Vatenfall) już w 2011 roku jako pierwsza na polskim rynku energetycznym rozpoczęła wdrażanie cyfrowego systemu łączności radiowej w standardzie TETRA. Wdrożenie systemu odbywa się w etapach. W pierwszej fazie projektu system został zainstalowany na obszarze Gliwice, następnie w Będzinie i Bielsko-Białej. Odwrotne podejście projektowe przyjęła Energa Operator. Ta spółka dystrybucyjna zdecydowała o jednoczesnym wdrożeniu systemu TETRA na całym obszarze swojego działania.

 

Prace mają odbywać się na obszarze należącym do poszczególnych oddziałów TAURON Dystrybucja. W niektórych lokalizacjach do zadań wykonawców będzie należeć również modernizacja istniejących wież antenowych, zabudowa kontenerów telekomunikacyjnych, remonty pomieszczeń telekomunikacyjnych, dostawy i uruchomienia siłowni telekomunikacyjnych, systemów teletransmisyjnych czy systemów zabezpieczenia technicznego oraz systemów sygnalizacji pożaru.

 

W sumie chodzi o prawie 110 obiektów - w których prowadzone mają być prace. TAURON oczekuje zrealizowania przedmiotu umowy „pod klucz” w trybie „zaprojektuj i zbuduj” (chodzi również o uzyskanie potrzebnych zgód, przeprowadzenie pomiarów czy dokumentację powykonawczą).

 

Wieże antenowe muszą oczywiście spełniać szereg wymagań i być odpowiednio przystosowane do montażu instalacji antenowych. Z pozostałymi szczegółami dotyczącymi przetargów można zapoznać się w dokumentacjach przetargowych.

 

Źródło: swoz.tauron.pl