Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Policja wybrała dostawcę systemu TETRA

 

Komenda Główna Policji uznała ofertę konsorcjum Motorola Solutions za najkorzystniejszą w przetargu na modernizację systemu łączności  standardu TETRA policyjnych sieci radiowych w 13 miastach i aglomeracjach miejskich. Swoje oferty w postępowaniu złożyły trzy podmioty, przy czym żadnej z ofert nie odrzucono.

 

 policja-wnetrze-radiowozu

 

Motorola Solutions wyceniła wartość zamówienia podstawowego na 118,8 mln zł brutto, a zamówienia objętego prawem opcji — na 33,79 mln zł. Na drugim miejscu znalazła się oferta konsorcjum Sprint i Hytera Mobilfunk za łącznie 191,72 mln zł, a na trzecim — konsorcjum Indra Sistemas z Rohill Engineering i Page Communications za łącznie 194,9 mln zł brutto. Przetarg został ogłoszony na początku września 2018 r.

 

Postępowanie przeciągało się w wyniku składania odwołań do Krajowej Izby Odwoławczej przez wykonawców. Odwołania na zapisy dokumentacji składały m.in. konsorcjum Maxto, IP Connect i Integrated Solutions, Sprint, jak również sama Motorola Solutions. Wszystkie odwołania zostały oddalone. Oferty udało się otworzyć w lutym br., ale dopiero 21 maja komisja przetargowa ogłosiła zwycięzcę. Wykonawcy mogą odwołać się od rozstrzygnięcia do Krajowej Izby Odwoławczej.

 

Budżet jaki Policja przeznaczyła na zamówienie wynosił prawie 300 mln zł. Całe przedsięwzięcie finansowane jest z "Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2017-2020". Przypominamy, że projekt zakłada wybudowanie około 170 stacji bazowych TETRA oraz dwóch węzłów centralnych.

 

Źródło: własne, KGP http://przetargi.policja.pl/