Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Ćwiczenia łączności kryzysowej SP EmCom w małopolskim

 

W sobotę 23 lutego pod patronatem Wojewody Małopolskiego odbyły się pierwsze w tym roku ćwiczenia łączności kryzysowej SP EmCom.

 

malopolska-cwiczenia-lacznosci-kryzysowej-konsola

 

W ćwiczeniach w charakterze obserwatorów uczestniczyli przedstawiciele Wydziału Bezpieczeństwa, Zarządzania Kryzysowego i Spraw Obywatelskich Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Limanowej oraz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej.

 

- Celem ćwiczeń było sprawdzenie łączności radiowej zarówno bezpośredniej, przez radioprzemienniki w dyspozycji radioklubów jak i ze stacjami mobilnymi rozlokowanymi w powiatach województwa małopolskiego, które miały za zadanie zapewnić łączność rezerwową dla powiatowych i miejskich centrów zarządzania kryzysowego w przypadku utraty łączności publicznej Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. W czasie ćwiczeń został również wykorzystany system APRS (amatorski taktyczny system służący ustalaniu pozycji ruchomych obiektów oparty na technice krótkofalarskiej), obrazujący na cyfrowych mapach w czasie rzeczywistym operatorów systemu SP EmCom - informuje KP PSP w Limanowej.

 

PSP-limanowa-cwiczenia-lacznosci-kryzysowej-SP9RNS-foto.jpg 

 

SP EmCom (SP Emergency Communications) jest specjalistyczną grupą Polskiego Związku Krótkofalowców zajmującą się tematyką łączności kryzysowej realizowanej przez krótkofalowców oraz czynnie uczestniczącą w życiu społecznym kraju poprzez bezinteresowne niesienie pomocy obywatelom oraz wpieranie działań administracji publicznej w czasie zdarzeń kryzysowych, w zakresie przekazywania informacji z obszarów pozbawionych powszechnej łączności telekomunikacyjnej.

 

Źródło: http://www.kppsplimanowa.pl   Foto: SP9RNS