Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Strażnicy Miejscy z Radomia testują nowy sprzęt łączności

 

Radomska Straż Miejska testuje nowy sprzęt łączności telefonicznej oraz radiowej, na zakup i montaż którego udało się pozyskać fundusze. Całość inwestycji to około 100 tys. zł. Nowe systemy zaczną działać 1 stycznia 2019 roku.

Modernizacja centrum dowodzenia SM - poprawiająca warunki pracy funkcjonariuszy - trwa od października. – Dysponujemy już kompletnym systemem kontroli dyspozytorskiej renomowanego producenta i dostawcy zintegrowanych środków łączności oraz urządzeń przeznaczonych do nagrywania rozmów wraz z oprogramowaniem, ruterami, serwerami i zestawami komputerowymi z dotykowym ekranem oraz monitorami do śledzenia i pozycjonowania GPS. Dodatkowo zakupiliśmy radia stacjonarne, przewoźne oraz przenośne. Każdy radiotelefon jest wyposażony w nadajnik GPS i dyżurny na bieżąco może śledzić przemieszczanie się patroli w terenie. Ponadto dla bezpieczeństwa naszych funkcjonariuszy radia przenośne wyposażyliśmy w przycisk „pomoc”, tak by w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia można było natychmiast wezwać wsparcie – wyjaśnia Grzegorz Sambor ze Straży Miejskiej w Radomiu. W ramach inwestycji Straż ma zagwarantowane bezpłatne szkolenie wszystkich oddelegowanych funkcjonariuszy i pomoc techniczną online.

 

Modernizację centrum dowodzenia prowadzi firma Sekret Serwis z Radomia.

– W czasie testów chcemy sprawdzić wszystkie zalety konsoli dyspozytorskiej, komunikowanie z patrolami, z mieszkańcami, ustawienie „kolejkowania” połączeń i rozmów, wysyłanie wiadomości tekstowych do funkcjonariuszy informujących o ważnych zdarzeniach oraz możliwość bieżącego odsłuchiwania rozmów z mieszkańcami. Sprawdzamy też pozycjonowanie GPS w taki sposób, by dyżurny racjonalnie dysponował patrolami w terenie, aby w miarę możliwości skrócić czas podejmowania interwencji – tłumaczy Sambor.

 

Nowe systemy łączności telefonicznej i radiowej w pełni zaczną służyć Straży Miejskiej od Nowego Roku. W 2019 Straż planuje również poprawić jakość połączeń radiowych poprzez zakup i montaż przekaźników do transmisji dwukierunkowej oraz uzupełnienie sprzętu łączności o kolejne radia przenośne.

 

Źródło i fot: http://strazmiejska.radom.pl