Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

KGP poszukuje specjalistów ds. łączności

 

Komenda Główna Policji ogłosiła ostatnio kilka ofert pracy na stanowiska w korpusie służby cywilnej związane z radiokomunikacją. Poszukiwani są eksperci i specjaliści do Sekcji Eksploatacji Infrastruktury i Sekcji Usług Radiokomunikacyjnych Wydziału Radiokomunikacji Biura Łączności i Informatyki. Prawdopodobnie rekrutacja jest związana z planowaną budową przez Policję systemu TETRA dla 13 miast w Polsce. Niestety wygląda na to że projekt opóźni się ponieważ postępowanie miało zostać ogłoszone na przełomie maja i czerwca br.

 oferta-pracy-policja-wydzial-radiokomunikacji

Dla przykładu kandydat na stanowisko głównego specjalisty w Sekcji Organizacji Radiokomunikacji musi posiadać wykształcenie wyższe techniczne o profilu informatycznym lub/i telekomunikacyjnym lub/i radiokomunikacyjnym oraz powyżej 5 lat doświadczenia zawodowego w dziedzinie wdrażania systemów teleinformatycznych.

 

Dodatkowym wymaganiem jest 2 lata doświadczenia zawodowego w zakresie funkcjonowania systemów radiokomunikacyjnych wykorzystywanych na rzecz podmiotów bezpieczeństwa wewnętrznego lub obronności. Zakres zadań wykonywanych na stanowisku obejmuje: przygotowywanie i wdrażanie projektów dotyczących rozwiązań radiokomunikacyjnych, koordynowanie prac związanych z gospodarowaniem częstotliwościami radiowymi oraz opracowywanie dokumentacji w tym zakresie, koordynowanie prac zespołów projektowych pod względem technicznym w zakresie rozwiązań radiokomunikacyjnych, opracowywanie i opiniowanie koncepcji i studiów wykonywalności, przeprowadzanie testów sprzętu i systemów, odbiory przedmiotu zamówienia, udział w komisjach i zespołach przetargowych dotyczących projektów teleinformatycznych, uczestniczenie w realizacji zadań w zakresie sytuacji kryzysowych oraz stanów nadzwyczajnych, a także operacji i działań policyjnych. Proponowana stawka na tym stanowisku to trzykrotność kwoty bazowej, która aktualnie wynosi 1874 zł.

 

Z kolei do zadań starszego specjalisty w sekcji radiokomunikacji będzie należało koordynowanie bieżącego funkcjonowania Ogólnokrajowego Cyfrowego Systemu Łączności Radiowej Policji (OCSŁR-P) oraz realizowanie procedur awaryjnych, koordynowanie współpracy ze służbami technicznymi, udział w opracowywaniu opisów przedmiotu zamówienia, a także w pracach zespołów powołanych do odbiorów przedmiotu zamówienia.

 

Starszy Specjalista w sekcji eksploatacji infrastruktury Wydziału Radiokomunikacji BŁiI musi posiadać uprawnienia budowlane w telekomunikacji, uprawnienia SEP do 1kA, uprawnienia do pracy na wysokości oraz znać język angielski na poziomie komunikatywnym. Do zadań tego specjalisty będzie należało uczestnictwo we wdrożeniach i implementacji infrastruktury, urządzeń i systemów radiokomunikacyjnych, uczestnictwo w bieżących pomiarach parametrów i konfigurowaniu infrastruktury, współpracowanie z serwisami fabrycznymi i dostawcami usług oraz prowadzenie dokumentacji technicznej.

 

Niestety Policji nie udało się pozyskać kandydatów na te stanowiska - pomimo ponawiania ogłoszeń. Oferowane zarobki nie zachęcają do składania CV. Stąd problem KGP z pozyskaniem odpowiednich pracowników.

 

Źródło: http://bip.kgp.policja.gov.pl/kgp/...