Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Zabezpieczenie szczytu klimatycznego priorytetem dla śląskich służb w 2018 r.

 

Polska będzie gospodarzem Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych ds. Zmian Klimatu (UNFCCC). Szczyt klimatyczny odbędzie się w Katowicach w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w dniach 3-14 grudnia 2018 roku. Wezmą w nim udział delegaci z 200 państw, a także reprezentanci nauki, biznesu, organizacji pozarządowych i ekologicznych. W wydarzeniu może uczestniczyć około 18 tys. osób. Zabezpieczenie szczytu będzie dużym wyzwaniem dla śląskim służb.

 

joachim-brudzinski-konferencja-szczyt-klimatyczny-katowice-2018

Podczas odprawy, która odbyła się 13 lutego br. w Szkole Policji w Katowicach, śląscy komendanci wojewódzcy Policji, Państwowej Straży Pożarnej, a także komendant Śląskiego Oddziału Straży Granicznej przedstawili ministrowi Joachimowi Brudzińskiemu efekty działania służb z regionu w 2017 r. Omówili też priorytety na kolejne miesiące pracy.

 

Wszyscy komendanci wskazywali, że jednym z tegorocznych wyzwań stojących przed śląskimi służbami będzie zabezpieczenie szczytu klimatycznego COP24, który odbędzie się w grudniu w Katowicach. – To olbrzymie wyzwanie dla wszystkich służb. To jedna z największych imprez, jaka będzie miała miejsce w naszym kraju po Światowych Dniach Młodzieży i szczycie NATO w Warszawie – stwierdził szef MSWiA. Jak dodał, w zabezpieczenie konferencji zaangażowanych zostanie około 10 tys. samych tylko policjantów, nie licząc wsparcia ze strony strażaków i strażników granicznych.

 

Przypominamy iż formacje podległe MSWiA otrzymają w latach 2017-2020 łącznie niemal 9,2 mld złotych. Policja w latach 2017-2020 otrzyma (łącznie ze środkami przeznaczonymi na wzrost wynagrodzeń) niemal 6 mld zł – w tym 3,119 mld na inwestycje i zakup sprzętu. Straż Graniczna łącznie 1,267 mld ( w tym niemal 841 mln zł na nowoczesny sprzęt, inwestycje budowlane i wyposażenie). Państwowa Straż Pożarna łącznie 1,723 mld (w tym 957 mln zł zostanie przeznaczonych na rozbudowę i remont infrastruktury oraz zakup nowoczesnego wyposażenia). SOP (BOR) łącznie 203 mln zł.

 

Śląscy strażacy w 2017 r. zakończyli budowę nowej siedziby Komendy Miejskiej PSP w Mysłowicach (koszt budowy wyniósł ponad 18,5 mln zł - część sfinansowano z Programu Modernizacji). Ponadto w 2017 r. rozpoczęto budowę Komendy Miejskiej PSP w Bytomiu. Oprócz tego zakupiono sprzęt informatyczny i łączności dla jednostek PSP województwa śląskiego za kwotę ponad 1 mln zł, z czego 80% pochodziło z Programu Modernizacji.

 

Śląski Oddział SG w ramach Programu Modernizacji kupił 13 samochodów za kwotę ponad 1,5 mln zł. Kupiono także urządzenia łączności i informatyki za kwotę ponad 2,5 mln zł. Na inwestycje prowadzone w Komendzie Oddziału i w placówkach przeznaczonych zostało ponad 2,3 mln zł. W ramach tej kwoty przebudowano m.in. budynki w PSG  Bielsko-Biała i PSG Ruda Śląska oraz wybudowano awaryjny wjazd do Komendy OSG w Raciborzu.

 

Źródło: https://mswia.gov.pl/