Select language:EnglishPolski

Partnerzy serwisu

MotoTRBO - cyfrowy system łączności radiowej 

Icom Polska-radiokomunikacja profesjonalna

http://hytera.com/

Odwiedź stronę oficjalnego dystrybutora w Polsce - ELEKTRIT

DGT Sp. z o.o.

Excera

Partnerstwo z Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Facebook

Współpracujemy z

Wyszukiwarka

Zapytaj naszego eksperta

Potrzebujesz niezawodnej łączności radiowej ale nie wiesz jaki system będzie najbardziej odpowiedni dla Twojej firmy lub organizacji?

Zapytaj naszego eksperta.

Udzielimy Ci porady, doradzimy rozwiązanie które będzie pasować do Twoich wymagań i budżetu.

 

Napisz lub zadzwoń do naszego eksperta:

tel. 602 72 32 62

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

ATDI: Przyszłość telekomunikacji zaczyna się dziś

 
Najnowsze osiągnięcia w dziedzinie radiokomunikacji, plany dotyczące budowy infrastruktury telekomunikacyjnej dla systemu GSM-R w Polsce, możliwości oprogramowania i aplikacji do planowania radiowego – to tylko część tematów poruszanych podczas Dnia Otwartego ATDI, dorocznego wydarzenia dedykowanego wszystkim pasjonatom telekomunikacji. Firma zapowiedziała także kontynuowanie światowej debaty na temat wpływu fal radiowych na człowieka.

 

ATDI-dzien-otwarty-2018-prezes-Agnieszka-Slusarska

 

Od kilku lat Tłuste Czwartki pasjonatom telekomunikacji nie kojarzą się wyłącznie z pączkami. Najsłodszy dzień w roku, który tym razem przypadł 8 lutego, to doskonała okazja na przedstawienie najważniejszych informacji dotyczących m. in. planowania radiowego. Tegoroczne spotkanie w siedzibie ATDI Polska skupiło się wokół  tematu GSM-R, dedykowanego dla kolei systemu łączności cyfrowej, bazującego na standardzie telefonii komórkowej GSM. System ten zapewnia m. in. łączność głosową między pracownikami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo i płynność ruchu oraz jest jednym z dwóch kluczowych elementów ERTMS (Europejski System Zarządzania Ruchem Kolejowym). Infrastruktura telekomunikacyjna budowana w ramach GSM-R wzbogaci zasób infrastruktury kraju, a w przyszłości może posłużyć do budowy sieci 5G, najnowszego standardu, który do 2025 roku ma działać na obszarach miejskich oraz wzdłuż wszystkich głównych szlaków komunikacyjnych oferując użytkownikom szybki dostęp do Internetu i minimalizując opóźnienia transmisji danych.


Ekspertka ATDI, Bożena Sienkiewicz przybliżyła uczestnikom spotkania plany w zakresie realizacji i budowy infrastruktury telekomunikacyjnej w Polsce, w tym budowy infrastruktury systemu ERTMS/GSM-R na liniach kolejowych PKP PLK. Warto podkreślić, że do końca 2017 roku sieć GSM-R objęła już swoim zasięgiem ponad 1500 km sieci kolejowej zarządzanej przez PKP PLK. Udział w przygotowaniu odcinka E20 (Kunowice-Terespol) miało właśnie ATDI, gdzie firma wykonała projekty szlakowych linii optotelekomunikacyjnych, urządzeń teletransmisyjnych oraz urządzeń warstwy dostępowej. ATDI wykonywała też wstępne planowanie radiowe systemu GSM-R, a rezultaty tego planowania stanowiły element dokumentacji przetargowej na projekt i budowę systemu GSM-R realizowany przez PKP PLK.

 

Ekspertka-ATDI-Bozena-Sienkiewicz

Laurent Novel oraz Rafał Michniewicz, eksperci ATDI, wykorzystali przykład GSM-R do objaśnienia najnowszych funkcji ICS telecom EV służących do planowania radiowego dla dużych przestrzeni, dzięki czemu goście Dnia Otwartego mieli szansę poznać możliwości, które oferuje oprogramowanie tworzone przez ATDI oraz zobaczyć w jaki sposób i z jaką dokładnością przebiegają procesy obliczeniowe.

 

ATDI-2018-dzien-otwarty


Niemniej temat GSM-R nie był jedynym zagadnieniem poruszanym podczas spotkania. Firma zdecydowała się kontynuować rozpoczętą w maju 2017 r. debatę na temat wpływu fal radiowych na człowieka. Prezes ATDI Polska, Agnieszka Slosarska zapowiedziała pierwszą na świecie multidyscyplinarną konferencję poświęconą oddziaływaniu fal radiowych na organizmy żywe, którą już jesienią br. ATDI zorganizuje we współpracy z UNESCO. Agnieszka Slosarska podkreśla, że wydarzenie to połączy trzy perspektywy naukowe: medycynę, nauki ścisłe takie jak fizyka czy matematyka oraz humanistykę.


– „W komitecie naukowym zasiądą m. in. przedstawiciele ITU, WHO, ICNIRP oraz naukowcy z największych centrów badawczych na świecie. Zagadnienie oddziaływania fal radiowych wciąż wywołuje wiele kontrowersji, głównie ze względu na brak dostępu do rzetelnych, kompleksowych badań na ten temat. W związku z prężnie następującym rozwojem nowych technologii, w tym telekomunikacji, oddziaływanie fal nie jest zagadnieniem zarezerwowanym tylko dla wąskiej grupy naukowców, ale dotyczy każdego z nas. Do tej pory nie odbyła się żadna debata zderzająca różne perspektywy badawcze. Wspólnie z UNESCO postanowiliśmy zatem zapoczątkować dyskusję, która spróbuje dostarczyć nam odpowiedzi na nurtujące nas pytania, zdefiniuje szanse i zagrożenia.” – podkreśliła.


Źródło: www.atdi.com Foto. eemie


ATDI LogoATDI, francuski lider rynku telekomunikacyjnego od trzech dekad pracuje nad rozwojem i wdrażaniem zautomatyzowanych systemów zarządzania widmem. Eksperci i inżynierowie firmy tworzą profesjonale oprogramowania cywilne i wojskowe, a z rozwiązań, które proponują, korzysta obecnie ponad 2000 klientów na całym świecie – w tym: telewizja, wojsko, administracje państwowe czy służby specjalne.
www.atdi.com